جستجو

رییس کارگروه بررسی صنعت چاپ مازندران:
 
سرمایه گذاری در صنعت چاپ
کوتاه‌ترین راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی است
 
 
 

حسينعلي زارع رييس كارگروه بررسي مشكلات صنعت چاپ مازندران گفت: کوتاه‌تر شدن راه برای عینیت بخشی به اقتصاد مقاومتی سرمایه گذاری در صنعت چاپ و بسته بندی است.
وی ضمن تبريك روز صنعت چاپ به تمامي زحمتكشان اين عرصه فرهنگي، افزود: صنعت چاپ جزو 6 صنعت برتر دنيا است و از مهم‌ترين صنايع براي افزايش توليد ناخالص ملی و ارزش افزوده مواد توليدي محسوب می‌شود.
بر اساس اظهارات زارع، يكي از راه‌هاي اجرایی کردن اقتصاد مقاومتي سرمايه گذاري در بخش صنعت چاپ بسته بندي است و  با سرمايه گذاري در اين بخش از صادرات محصولات به صورت فله‌ای و خام به كشورهاي دیگر جلوگيري مي‌شود.
به گفته این فعال عرصه چاپ و نشر، به جاي اينكه، محصولات ما در كشورهاي همسايه بسته بندي و به اروپا صادر شود، مي‌توانيم با سرمايه گذاري در اين صنعت، صادرات مستقيم و بدون واسطه به اروپا
داشته باشيم.
وی با تاکید بر اینکه با فراهم شدن بسترهای شکوفایی صنعت چاپ زمینه‌های توسعه اقتصادی استان هم میسر می‌شود تاکید کرد: در این صورت همانطور که در فرمایشات مقام معظم رهبری نیز بارها مورد تاکید قرار گرفته است می‌توان شاهد عینیت یافتن اقتصاد مقاومتی و رهایی از وابستگی به کشورهای دیگر باشیم. وی ادامه داد: می‌توانیم شاهد افزايش درآمد ناخالص داخلي باشيم و این کوتاه‌ترین راه برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی است.
مديرمسوول و صاحب امتياز چاپ تكتم ساري همچنین از برگزاري همايش بزرگ صنعت چاپ و بسته بندی مازندران خبر داده و افزود: این مراسم قرار است در روز يكشنبه دهم شهریور ماه 1398 در هتل ميزبان شهرستان بابلسر برگزار شود.
 بنا بر اعلام وی در این مراسم جمعی از مسوولان کشوری و استانی و فعالان صنعت چاپ و بسته بندی حضور خواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته قرار است، تعدادی از بزرگترين اساتيد چاپ براي سخنراني و اجرای بر نامه‌های آموزشی در این مراسم حضور داشته باشند، از تمامي زحمت‌كشان اين عرصه دعوت كرد كه با حضور خود رونق بخش مراسم باشند.
این همایش به همت اداره کل ارشاد اسلامی مازندران با همكاري اتحاديه و كارگروه صنعت چاپ برگزار می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی