جستجو

 
 
بازگشت فوتبال آمل با تیم دماوند به لیگ کشوری
 
 
 

مهدی غلامی/


حضور تیم فوتبال دماوند آمل به لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه‌های کشور، موجی از شادی را در میان علاقه‌مندان به این رشته پرطرفدار در شهرستان آمل و شهرهای مرکزی مازندران که سودای حضور در سطح اول درمستعطیل سبز را در سر می‌پرواندند، دوچندان کرده است.
خوشحالی که پس ازشش سال از فروش امتیاز تیم فوتبال پیام صنعت که در رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور حضور داشت و خارج شدن امتیاز و نماینده فوتبال از این شهرستان باعث غروب و اوفول فوتبال آمل شده بود.
حضور و ظهور پدیده‌های جدید فوتبالی از شهرستان آمل ازجمله" الهیار صیادمنش" بازیکن جوانی که از مدرسه فوتبال دراین شهرستان ظهور وتوسط " وینفرد شفر" آلمانی سرمربی فصل گذشته تیم استقلال به عنوان پدیده لیگ برتر کشف شد، حسرت  و البته شوق را درمیان فوتبال دوستان و سرمایه‌گذاران فوتبالی را دراین شهرستان برانگیخت.
حضور صیادمنش، 18 ساله به عنوان نخستین لژیونر و فوتبالیست تاریخ آمل که به لیگ حرفه‌ای ترکیه پیوست و حضور دست کم 6 بازیکن آملی در تیم‌های لیگ برتری فوتبال کشور وچندین بازیکن دیگر در لیگ‌های دسته یک و دوم، توانسته نگاه را به شهرستان آمل به عنوان یکی از شهرستان‌های مستعد و بازیکن ساز فوتبال مازندران معطوف کند.
پیگیری‌های مداوم یکی از مربیان جوان وصاحب سبک فوتبال در شهرستان آمل که با حمایت برخی از صاحب نفوذهای این شهرستان قصد تیم داری درلیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور را داشتند و تا خرید و ثبت نهایی قرارداد تیم بندرگز که در رقابت‌های دسته دوم حضور داشت، پای میزمذاکره پیش رفته بودند، اما نیمه کاره بودن ورزشگاه شهید چمران این شهرستان و تایید نشدن ورزشگاه کارگران از سوی سازمان لیگ و راضی نشدن مسئولان باشگاه به انجام بازی‌های خانگی در بیرون از آمل، در نهایت از حضور در لیگ دسته دوم منصرف شدند.
پس از کش و قوس‌های فراوان ورایزنی های صورت گرفته، امتیاز کامل تیم هیرکانی چالوس طی فرایند قانونی و ثبت در فدراسیون فوتبال به شهرستان آمل واگذار و این شهرستان با نام تیم دماوند آمل در لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه‌های کشور شانس خود را برای صعود به لیگ‌های بالاتر امتحان خواهد کرد.
ورزشگاه کارگران در شهر بابکان به عنوان زمین پیشنهادی مسئولان تیم فوتبال دماوند به فدراسیون فوتبال بوده که با برطرف کردن برخی نواقص جزئی، این ورزشگاه با سکوهای مناسب با گنجایش بیش از 3هزار نفر، چمن طبیعی وپارکنیگ مناسب، میزبان بازی‌های خانگی این تیم در رقابت‌های لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه‌های کشور انتخاب شد.
 کادر فنی مجرب و سرمایه‌گذاران علاقمند به فوتبال
"مهرداد حبیبی" سرمربی آملی تیم فوتبال دماوند که پیگیرجدی حضور یک تیم فوتبال از این شهرستان در لیگ کشوری بوده، با تجربه و سابقه مربیگری در تیم‌های امید مقاومت ساری و پیام صنعت آمل در لیگ برتر جوانان و بزرگسالان مازندران، شهرداری امیرکلا و آراد بهمن آمل در لیگ دسته یک امیدهای کشور و تیم امید دینامو تفلیس کشور گرجستان، به عنوان سرمربی این فصل تیم دماوند در لیگ دسته یک خواهد بود.
این تیم با " نعمت الله رضاپور" به عنوان مدیرعامل، "عبدالله طهماسبی" معاون اجرایی و " محسن رنجبر" سرپرست تیم با بهره‌گیری از توان مالی چند اسپانسر مصمم به صعود مستقیم وکسب سهمیه مازندران برای لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور هستند.
مازندران در فصل جاری رقابت‌های لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه‌های کشور با 5 تیم " شهرداری فریدونکنار، کاسپین بابل، دماوند آمل، شهروند رامسر و دریای بابل برای کسب 6 سهمیه فصل آینده لیگ دسته دوم با حدود 60 تیمی که در مرحله گروهی مسابقات حضور دارند، رقابت خواهند کرد.
 تیم دماوند آمل در گروه سوم این مسابقات به همراه" کاسپین بابل و شهروند رامسردو نماینده مازندران  با تیم‌های سولدوز نقده، نماینده البرز، برق ،آرا البرز، ذوب فلزات همدان، تالار وحدت همدان، ابیدر سنندج، آذرآب اراک‌، کیمیا تهران و آریو نجم تهران" همگروه است.
گروهی که سرمربی تیم دماوند آمل این گروه را به گروه مرگ تشبیه کرده است.
مهرداد حبیبی گفت، بازی‌های لیگ دسته سوم در 5 گروه 13 تیمی و بصورت تک بازی به نحوی که 6 بازی میزبان 6 بازی دیگر میهمان حریفان خواهند بود.
وی با بیان اینکه از هر گروه 2 تیم به مرحله بعدی این مسابقات صعود خواهد کرد، گفت: در دور دوم این مسابقات 20 تیم صعود کرده از مرحله مقدماتی در 2 گروه 10 تیمی  با هم رقابت که در نهایت 3 تیم برتر هر گروه به طور مستقیم به رقابتهای فصل آینده لیگ  دسته دوم صعود خواهند کرد.
سرمربی تیم دماوند آمل با بیان اینکه بازی اول تیمش را باید 26 شهریور در زمین تیم شهروند رامسر برگزار کند، گفت، خوشبختانه تمرینات خوب وپرفشاری را در آمل پشت تر گذاشتیم و با بازیکنان خوبی که جذب کردیم، به‌ مرز آمادگی خوبی نیز رسیدیم.
حبیبی با بیان اینکه همه تیم‌ها از روز اول هدفشان کسب نتایج دلخواه و سهمیه حضور در لیگ‌های بالاتر است، گفت، دراین مدت چند بازی تدارکاتی خوبی نیز با تیم‌های مطرح داشتیم و جدای از کسب نتیجه، ارزیابی نسبتا خوبی از وضعیت وسطح آمادگی بازیکنان تیم به دست کادرفنی آمد که یقینا گره گشا خواه بود.
وی ابرازامیدواری کرد، که با شرایطی که تیم دماوند و نفراتی که در تیم دراختیار دارد وعوامل اجرایی باشگاه، انتظار هست که مسئولان شهرستان نیز حداقل در حد حمایت زیرساختی درکنار تیم شهرستان باشند.

 مشکل مالی نداریم
درهمین حال مدیرعامل باشگاه دماوند آمل گفت، که خوشبختانه تیم اجرایی باشگاه عزم واراده خوبی برای تیمداری در سطح لیگ‌های بالاتر دارند و برخی زیرساخت‌ها ازجمله ورزشگاه درآمل فراهم بود، آمل در سال جاری باید درلیگ دسته دوم شرکت می‌کرد.
"نعمت اله رضاپور" گفت: بازیکنان باکیفیتی از لیگ‌های دسته دوم وحتی لیگ یک جذب این تیم شدند واگر مشکل پیش‌بینی نشده‌ای پیش نیاید، مشکل مالی برای صعود وحمایت ازتیم وجود ندارد.
وی ادامه داد، از مجموع 25 بازیکنی که اکنون با تیم دماوند آمل مشغول به تمرین هستند، نیمی از آنها بومی شهرستان آمل هستند و بقیه بازیکنان نیز در شهرهای دیگر استان هستند و توجه ویژه‌ای به حفظ بازیکنان استان به خصوص شهرستان آمل هستیم.

 حمایت از شهروندان در بازی‌های خانگی
سرپرست تیم فوتبال دماوند آمل هم با بیان اینکه به آینده این تیم با کادراجرایی، فنی و بازیکنانی که دراختیار دارد، بسیار خوشبین وامیدوار است، گفت، هرچند ذهنیت‌های بدی بابت حواشی ونتایجی که کادر اجرایی تیم فوتبال پیام صنعت درگذشته درآمل داشتند، باورها را درشرایط کنونی از تیم دماوند سخت کرده است، اما باید به این تیم و عوامل باشگاه فرصت داد تا قابلیت‌های خودشان را برای اعتلای فوتبال آمل نشان دهند.
محسن رنجبر درعین حال از تمام شهروندان وفوتبال دوستان آملی درخواست کرد، حمایت‌های خودشان را از تیم چه در بازی‌هایی که میزبان است و یا در مقاطعی که نیاز به حمایت دارد، همکاری و پشتیبانی کنند، امیدوارم این شهر که استعدادهای بسیاری درفوتبال دارد وبه دلیل نداشتن تیم فوتبال درسطح بالا ،امسال با وجود باشگاه دماوند آمل بتوانیم بازیکنان مستعد این شهرستان را به لیگ‌های بالاتر معرفی وانشاله سهمیه لیگ دسته دوم را نیز کسب کنیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی