جستجو

 
 
بهره‌برداری از طرح توسعه فرودگاه نوشهر تا 2 ماه آینده
 
 
 

طرح جامع فرودگاهی مازندران در فرودگاه‌های نوشهر و رامسر در حال انجام است.
مدیرعامل فرودگاه‌های کشور طی بازدید از فرودگاه نوشهر، ضمن اعلام مطلب فوق گفت: طرح توسعه ترمينال فرودگاه نوشهر با 2 برابر فضا، 2 ماه آينده به بهره برداری می‌رسد.
سياوش امير مكری در این باره افزود: دستگاه DVOR جايگزين دستگاه NDB می‌شود كه از نظر عملياتی، ارتفاع و ديد افقی را انجام می‌دهد اما نصب دستگاه به  اين معنی نيست كه مشكلات عملياتی به صفر می‌رسد اما بخش عمده مشكلات
 حل می‌شود.
وی با اشاره به دو وظيفه شركت فرودگاه‌ها گفت: مديريت راهبردی و توسعه فرودگاه‌ها، راهبری تجهيز و توسعه در راستای ارائه خدمات بهتر به مردم و همچنين ارائه سرويس هوانوردی و ايمنی پرواز از جمله وظايف این شرکت است.
مدیرعامل فرودگاه‌های کشور همچنین تصریح کرد:  ظرفيت جابجایی بيش از ٨٠ ميليون مسافر در كل كشور را داريم و اين رقم در حالي‌ست كه تنها ٦٠درصد از ناوگان هوايي را استفاده  مي‌كنيم.
ناوگان هوايي به اندازه ظرفيت‌هاي فرودگاه‌هاي كشور نيست و نياز به تقويت دارد که در سال‌هاي گذشته تعدادي هواپيما افزوده شد.
امیر مکری افزود: با توجه به تعاریف نوینی که از زیر ساخت فرودگاه‌ها به عنوان یک بنگاه اقتصادی پیچیده وجود دارد برای توسعه فرودگاه‌ها در چارچوب طرح جامع باید با یک برنامه‌ریزی مهندسی، ساختارش تعریف و نیازهایش ایجاد شود و در زمینه اقتصادی در چارچوب یک طرح کسب و کار برنامه‌ریزی صورت گیرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی