جستجو

«خبرشمال»  از اظهارات مدیرکل شیلات مازندران
 در نشست با خبرنگاران گزارش می‌دهد:
 
جایگاه ویژه مازندران
در تامین منابع غذایی دریایی
 
 
 

روز گذشته محمد محمدزاده در نشست «تابستان خبری» در استانداری مازندران حاضر شد تا ضمن ارایه گزارشی از دستاوردهای اداره‌کل شیلات مازندران، به پرسش خبرنگاران از حوزه تحت مدیریت خود پاسخ گوید.
وی در ابتدا به جایگاه ویژه استان در تولید انواع آبزیان از ماهیان گرمابی و سردآبی، خاویار و گوشت ماهیان خاویاری اشاره کرد و گفت:  بیش از ۵۲ درصد از خاویار تولیدی کشور و ۵۵ درصد از گوشت ماهیان خاویاری در مازندران تولید می‌شود.
مدیرکل شیلات مازندران ضمن اعلام این مطلب فوق خاطرنشان کرد: توان آبزی پروری استان به دریای خزر محدود نمی‌شود و  ۱۷ هزار هکتار از  آب‌بندان‌های استان یکی از ظرفیت‌هایی است که در کنار تامین آب اراضی زراعی می‌تواند محل پرورش ماهیان گرمابی باشد و هم از نظر اقتصادی موجب رونق شود و هم در صنعت گردشگری محل اثر باشد که البته در ۱۲ هزار هکتار از این آب‌بندان‌ها پرورش ماهیان گرمابی انجام می‌شود و در تلاش هستیم این میزان را افزایش دهیم.
وی با اشاره به این نظر پزشکان که «ماهی غذادارو است» و به دلیل داشتن منابعی چون اومگا۳ و برخی مواد آلی از بروز بیماری‌های متعدد پیشگیری می‌کند گفت: سرانه مصرف سالانه ماهی در استان ۱۴ کیلوگرم است و میانگین کشوری 10 کیلو و میانگین جهانی ۲۳ کیلوگرم است و باید تلاش کنیم تا مصرف ماهی و آبزیان در استان افزایش یابد چون در نهایت به کاهش هزینه‌های درمان منجر می‌شود و در این زمینه به کمک و همکاری خبرنگاران و اصحاب رسانه نیاز داریم تا در مسیر فرهنگسازی در کنار ما باشند.
محمدزاده همچنین گفت: ایجاد رستوران‌های مخصوص غذاهای دریایی را در استان در دست اجرا داریم چون درحالی‌که در دنیا بیش از ۷۰ نوع غذا از ماهی درست می‌شود در کشور ما حدود ۵ روش بیشتر وجود ندارد و این باید اصلاح شود ضمن اینکه این فرهنگ که ماهی را غذای زمستانه میداند نیز باید اصلاح شود چون با شیوه‌های مختلف پخت و غذاهای جدید، می‌توان ماهی را در تابستان نیز به اندازه زمستان مصرف کرد.
محمد محمدزاده افزود: مازندران ۱۷ درصد تولید آبزیان کشور را در اختیار دارد و صاحب رتبه نخست در این زمینه است ضمن اینکه در زمینه به‌کارگیری شیوه‌های نوین مانند پرورش ماهی در قفس، توسعه پرورش ماهیان گرم‌آبی در آب‌بندان‌ها و پرورش ماهیان خاویاری در کشور پیشرو است و این موارد از ظرفیت‌های توسعه‌ای تولیدات شیلاتی استان محسوب می‌شوند.
وی درآمد صیادان و تولیدکنندگان آبزیان استان در سال گذشته را یک هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: 3 مرکز تولید ماهیان خاویار پرورشی و وجود پایانه صادراتی آبزیان در استان مازندران از ظرفیت‌های مهم شیلاتی شمال کشور است.
مدیرکل شیلات مازندران با اعلام اینکه پرورش ماهیان خاویاری در اراضی ساحلی با آب لب شور دریای خزر که محصولات آن از بازارپسندی مناسبی برخوردار است، هرسال در حال افزایش است، توضیح داد: سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ تُن گوشت خاویار با ۳۵ تُن خاویار در ۲۵ مزرعه استان تولید شد و امسال با بهره‌برداری از چهار مرکز پرورش ماهیان خاویاری میزان تولید افزایش ۲۰ درصد را شاهد خواهیم بود.
وی افزود: همچنین ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که مازندران بهترین شرایط برای استقرار قفس دریایی را به دلیل شیب مناسب کف دریای خزر دارد و بر همین اساس در سال گذشته ۵۸۰ تُن تولید ماهی در قفس‌های دریایی را داشته‌ایم.
*صادرات نیمی از محصولات آبزی
مدیرکل شیلات مازندران همچنین از صادرات نیمی از محصولات آبزی استان به خارج از استان و کشور خبر داد و گفت: پارسال 7 هزار تُن محصولات شیلاتی استان به خارج از کشور صادر شد که در آمد ارزی آن حدو ۳۰ میلیون دلار بود.
وی از کشور عراق به عنوان مهم‌ترین کشور هدف صادرات انواع ماهیان گرم آبی مازندران نام برد و افزود: ماهیان خاویاری مازندران بیشتر به کشورهای اروپایی صادر می‌شود، روسیه مقصد صادرات ماهیان سردآبی ماست و ترکمنستان هم از ما واردات کیلکا دارد.
محمدزاده تحقق افزایش صادرات ۲۰ درصدی آبزیان مازندران به خارج را در سال جاری قابل تحقق دانست و گفت: البته همزمان با افزایش تولید و صادرات، سیاست شیلات در دریای خزر صید مسئولانه است که با دقت رعایت خواهد شد.
وی گفت: ۴۴ شناور صید کیلکا و ۷۰ شناور صید ماهیان خاویاری با هدف تامین مولدین در مازندران مشغول به کار هستند.
محمدزاده بازسازی ذخایر آبزیان دریای خزر با توجه به محدودیت دبی آب و آلودگی رودخانه‌ها را مهم توصیف کرد و افزود: به همین دلیل ۲ مرکز تکثیر و پرورش مصنوعی و نیمه مصنوعی ساری و کلاردشت سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون بچه ماهی تولید می‌کنند که در دریای خزر رها می‌شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی