جستجو

نامه سرگشاده رییس خانه صمت استان مازندران
به دکتر همتی رییس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛                                                  
 
با این بداخلاقی مقابله کنید!
 
 
 

در پی برخورد بانک پاسارگاد با یک واحد تولیدی و کارآفرین در بخش فولاد علی‌رغم حمایت استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی از تولید و اشتغال، سید مجتبی رضوی رییس خانه صمت مازندران طی نامه‌ای به رییس بانک مرکزی، خواستار ورود وی در این ماجرا شد.
نامه سرگشاده رییس خانه صمت استان مازندران به دکتر همتی رییس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
برادر معزز جناب آقای دکتر همّتی
رییس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
موضوع: رفتار بانک پاسارگاد
احتراماً همان‌گونه که مستحضرید یکی از مهم‌ترین عواملی که امروز فضای کسب و کار و اقتصاد ما تجربه میکند ماحصل ددمنشانه‌ترین، هوشمندانه‌ترین و فراگیرترین دشمنی‌های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا  علیه ملت  ماست که در قامت تحریم همه‌جانبه ظهور نموده است.
ولی نباید از این واقعیت بسیار پر اهمیت به سادگی گذشت که همراهی «مغزهای کوچک زنگ‌زده» در درون کشور علاوه بر ریختن آب بسیار بر آسیاب بیگانه، مدتهاست زمینه‌ساز اثر بخش‌تر کردن هر ضربه کوچک و بزرگ دشمنان بر پیکر انقلاب‌مان شده است و متاسفیم که قسمت قابل ملاحظه‌ای از ارتش این رفتار دشمن شاد کن، سربازان خود را  از بدنه بانک‌های تحت مدیریت حضرتعالی انتخاب و به جنگ خودی‌های فعال در عرصه کسب و کار روانه می‌کنند.
جناب آقای همتی!
آنچه که امروز جسارت هجمه بانک پاسارگاد  علیه یک فعال اقتصادی وجیه و کارآفرین نمونه استانی و کشوری در مازندران را به این مجموعه داده بی‌شک ماحصل مماشات با این نوع نگرش بی‌ریشه در بانک‌های ماست که سال‌هاست طرح و لایحه اصلاح نظام آن در کمیسیون‌های اقتصادی مجلس و نیز در تالارهای کاخ ریاست جمهوری و هیأت دولت در تردد است و لابی‌های قدرتمند بانک‌ها مانع از تغییرات اساسی در آن شده است.
بانک پاسارگاد استان مازندران در رویکردی عجیب، غیرقانونی و شنیع،  اختلاف ارزی خود با یک فعال اقتصادی در عرصه فولاد استان را  علی رغم تاکیدات ستادهای تسهیل کشوری، استانی، تاکیدات استاندار محترم مازندران و ادلّه قانونی که به‌غیر از بانک، مورد قبول همگان می‌باشد و نیز در مواجهه‌ای غیر قابل توجیه با مصوبه شورای تامین استان طی مرقومه‌ای اقدام به تهدید ایشان نموده و خواسته  ظرف یک هفته نسبت به باج خواهی مسجل بانک پاسارگاد عکس‌العمل نشان دهد که اگر ندهد آنی را خواهد کرد که ترامپ و ایادیش مدت‌هاست می خواهند بکنند و نتوانستند.
وامصیبتا.
سرپرست جدیدالورود این بانک در راستای رویه‌های عموم مدیران جدیدالورود تلاش کرد تا اعلام حضوری جدی از خود به نمایش بگذارد غافل از آنکه آنچه که ایشان با تمسک به بخشنامه‌های درونی و برونی بانک متبوعش مترصد انجام آن است فی‌الحال نماد اخلال در نظام اقتصادی است و سربازی کردن در ارتش دشمن.
جناب آقای همتی!
حضرت‌عالی را به دانش مدیریتی و قاطعیت در برخورد با اقدامات غیرمنطقی می‌شناسیم و امید داریم فی‌الفور با این بد اخلاقی بانکی به تقابل برخیزید که تا اقدام غیراصولی و غیرقانونی این حضرات باعث روشن شدن آتش به اختیار دیگر صنعت‌گران و معدن‌کاران در دفاع از هم‌قطار خود روشن نشود و فعالیت این بانک در کل استان با انسداد مواجه نگردد. حوصله ما حدی دارد و نمی‌تواند بپذیرد  مصوبات قانونی شورای تامین استان توسط برخی  به سخره گرفته شده و فضای اقتصادی استان متاثر از بی‌تدبیری اینان دست‌خوش تلاطم گردد. بدیهی است  تمامی مسئولیت و عواقب آنچه که روی خواهد داد بر عهده بانک پاسارگاد خواهد بود
سرِ چشمه شايد گرفتن به بيل
چو پر شد، نشايد گذشتن به پيل
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان مازندران
سید مجتبی رضوی

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی