جستجو

پدیده مازنی لیگ برتر والیبال برگشت
 
عابدینی؛ همولایتی ناشناس!
 
 
 

وقتی اسلوبودان کواچ اسامی مردان اردونشین را برای لیگ جهانی 2015 اعلام کرد دیدن نامش در فهرست خیلی عجیب نبود اما زمانی که در میان نفرات اعزامی تیم ملی والیبال به اردوی تدارکاتی فنلاند قرار گرفت، همه را حیرت زده کرد. بازیکن 203 سانتیمتری تیم وزارت دفاع یکی از منتخبین سرمربی صربستانی در کارزار لیگ جهانی است، بلند قامتی که کمتر مازندرانی می دانست اهل ساری است. رضا عابدینی پیش از سفر تیم ملی به جمهوری چک توسط کواچ به کشورمان بازگردانده شد تا همراه با تیم ملی ب تمرین کند اما همین رفت و برگشت کفایت می کرد تا عابدینی به یکی از پدیده ها و آتیه داران والیبال مان بدل شود.با اینکه در لیگ برتر نمایش درخشانی داشت اما عضویت در تیم چهارم جهان برای والیبالیستی که فقط دو سال است حرفه ای بازی می کند، اتفاق برجسته ای است.
رضایت کواچ
پیش بینی هم می شد که کواچ برای اردوی چک روی نام رضا عابدینی قلم قرمز بکشد.وی می گوید:برای خروج مشکل داشتم.می دانستم که نمی توانم به امریکا بروم و در شروع لیگ جهانی باشم.خوشبختانه مشکلات خروجم مرتفع شده و الان هم در حال طی دوران سربازی ام هستم.رفتن من به فنلاند هم آسان نبود و با تلاش فدراسیون مجوز خروج را گرفتم.
قبل از اینکه تیم ملی به چک برود سه دیدار دوستانه با فنلاند برگزار کرد که فقط یکی از آنها را برد.رضا در آن دیدارها برای اولین بار پیراهن تیم ملی را پوشید:افتخار بزرگی بود.در ابتدا اضطراب داشتم اما به مرور بهتر شدم.بازی هم کردم.البته تیم ملی تمرکزش روی برنامه های جسمانی بود و از نظر فنی نتایجی که بدست آمد، خیلی اهمیت نداشت.
اینطور که عابدینی می گوید کواچ از کیفیت کارش رضایت داشت: سرمربی مرا کنار کشید و گفت که راضی است.اشاره کرد که می داند بازی در این تیم با بازیکنان بزرگ سخت است و من هم بی تجربه هستم.از من خواست همیشه آماده باشم تا در وقتی مناسب
 استفاده کند.
هیچکس مرا نمی شناخت
مازندرانی ها دو بازیکن مطرح و اثر گذار در تیم ملی والیبال موفق ترین رشته تیمی کشور دارند.عادل غلامی و مجتبی میرزاجان پور در موفقیت های تاریخی والیبال در سال 2014 همانند قهرمانی در بازی های آسیایی اینچیون حضور داشتند و حالا هم برای بازی با امریکا در سرآغاز لیگ جهانی در اردوی اروپا به سر می برند.دعوت از عابدینی در حالیکه مازندرانی ها تمام حواس شان به همان زوج همیشگی بود به چشم نیامد.در واقع رضا حتی برای همولایتی هایش شناخته شده نیست.او می گوید:بله این حقیقت دارد.بهرحال من زیاد در استان بازی نکردم.هیچکس نمی دانست من مازندرانی هستم.آنهایی هم که می دانستند مازندرانی ام فکر می کردند آملی یا بابلی هستند!
با نفرزاده می مانم
رضا عابدینی در تیم وزارت دفاع بود که دیده شد.بازی هایش در شروع خیلی چشم نواز نبود اما در پایان دور مقدماتی بهترین بازیکن تیمش قلمداد شد.این بازیکن سرعتی زن درباره تیمش در لیگ برتر والیبال می گوید:به عنوان یک بازیکن تازه وارد فشار زیادی روی من بود اما با تمریناتی که دکتر نفرزاده سرمربی تیم ملی داشتند به خوبی رشد کردم و خودم را ثابت کردم.اعتماد به نفس لازم را پیدا کرده ام و در ترکیب تیم جا افتادم. آموزش های دکتر فرهاد نفرزاده آنقدر برای عابدینی موثر بوده که باز هم می خواهد زیر نظر این مربی مازندرانی بازی کند:با اینکه الان خیلی زود است اما برای فصل جدید لیگ برتر دوست دارم شاگرد دکتر نفرزاده باشم.در کنار ایشان آرامش دارم و راحت بازی می کنم.
به خاطر پدر
رضا در خانواده ای بزرگ شده که پدرش هم والیبالیست بوده اما با مصدومیت های زیادی روبرو شد و ورزش قهرمانی را زود ترک گفت.عابدینی می خواد کار ناتمام پدر را تکمیل کند:خیلی تلاش کردم و زحمت کشیدم هم برای خودم و هم خانواده ام.می خواهم تا پدرم راضی باشد پس ادامه می دهم.
اما چگونه شد که رضا به ورزش والیبال روی آورد؟ وی توضیح می دهد:در دوران راهنمایی تابستان و تعطیلات را در کانون های والیبال می گذراندم.ساعد می گرفتم و پنجه کار می کردم.منتها فقط برای تمرین و تفریح بود.کم کم به آن علاقه مند شدم و خانواده ام تشویق کردند.نزد مربیان خوب ساری قربان اصغری، رضا عرب و علی شاکری تمرین کردم اما بعد به خاطر مدرسه دو سال تمام از والیبال دور بودم.پس از آن بود که مربی شایسته والیبال استان بر حسب شناختی که از من داشت به دنبالم آمد و دعوتم کرد تا دوباره والیبال کار کنم.در واقع من والیبال را به شکل جدی نزد بهزاد محمودی که خودش از بهترین های دوران بازیکنی اش بود یاد گرفتم.نقش او در پرورش من زیاد است.
افتخارم؛ مازندران
رضا عابدینی پس از کاشف خود بهزاد محمودی و عباس قاسمیان بازیکن و کاپیتان اسبق تیم ملی سومین والیبالیست ساروی است که به تیم ملی نزدیک شده است و نمی خواهد این فرصت را از دست بدهد:وقتی یاد ریاضت ها و تلاش های خودم می افتم، تلاشم مضاعف می شود.نمی توانم به همین اندازه راضی باشم.والیبال ایران پیشرفت زیادی داشته و بهترین تیم آسیا و یکی از نمونه های جهان است.قطعا کارم سخت است و چون می دانم نباید عقب بیفتم هر روز تمرینات سنگینی را پشت سر می گذارم.دوست دارم روزی برسد که مازندرانی ها به وجودم افتخار کنند همانطور که خودم به مازنی بودنم می بالم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی