جستجو

 
 
تعیین زمان ضرب‌الاجل برای اتمام پروژه میدان میوه ساری
 
 
 

فرماندار ساری با بیان اینکه آسایش مردم را نمی‌توان فدای بد‌عهدی‌های عده محدودی کرد از تعیین ضرب‌الاجل برای تکمیل پروژه میدان میوه ساری و برخورد از طریق مراجع قانونی در صورت عدم تمکین دست‌اندرکاران این طرح خبر داد.
عباسعلی رضایی در جلسه پیگیری و رفع موانع اجرای پروژه میدان بار جدید ساری که با حضور معاون دادستان، روسای ادارات مربوطه و اعضای هیئت شرکت دشت سبز شمال ساری برگزار شد، با اشاره به معضلات ترافیکی کمربندی ساری، اظهار کرد: کمربندی ساری از محورهای پرتردد ساری است که به واسطه وجود میدان میوه و تره‌بار به یکی از گره‌های ترافیکی فصلی مرکز استان مازندران تبدیل می‌شود.  
وی به تاخیرات و بدعهدی‌ها در اتمام این پروژه اشاره کرد و افزود: ساخت میدان میوه و تره‌بار ساری از سال 93 آغاز ولی علی‌رغم تعهدات متعدد تاکنون پس از 5 سال این پروژه تکمیل نشده است.
فرماندار ساری با اشاره به بازدید اخیر خود از روند اجرا و ساخت میدان بار جدید، تصریح کرد: آسایش مردم و حل معضل ترافیکی ساری از اولویت‌های برنامه‌های مرکز استان است و نمی‌توان آن را فدای بد‌عهدی‌های عده محدودی کرد.
مقام عالی دولت در شهرستان ساری با تاکید بر اتمام هرچه زودتر این پروژه، تاکید کرد: برای تکمیل این پروژه زمان ضرب‌الاجلی تعیین که در صورت عدم تمکین، از طریق مراجع قانونی برخورد خواهد شد.
همچنین در این جلسه محمدزاده معاون دادستان مرکز استان مازندران نیز به ارائه راهکارهای قانونی در جهت رفع موانع اجرا این پروژه و مدیرعامل میدان میوه و تره‌بار ساری به ارائه گزارش از روند ساخت و تکمیل میدان تره‌بار جدید ساری پرداخت.
گفتنی است میدان میوه و تره‌بار مرکز استان مازندران در 160 غرفه و زمینی به مساحت 22 هکتار در جاده ساری-قائمشهر در حال ساخت است.

 


مسئولان در استان
به دنبال افزایش سبوس نان نیستند


رئیس اتحادیه نانوایان ساری با اشاره به سفید بودن نان در استان از فاقد ارزش غذایی بودن این محصول غذایی خبر داد.
محمودی گفت: در حال حاضر نان سنگک آزاد مازندران با آرد 22 درصد سبوس‌گیری شده و نان یارانه‌ای با آرد 18 تا 20 درصد سبوس‌گیری شده تولید می‌شود و تاکنون اقدامی برای سبوس‌دار کردن نان استان صورت نگرفته و متأسفانه مسئولین استان  به دنبال افزایش سبوس نان نیستند.
وی با بیان اینکه متأسفانه اتحادیه در راستای سبوس‌دار کردن نان استان به تنهایی اهرم اجرایی نداشته و مسئولین عالی‌رتبه استان باید در این زمینه وارد عمل شوند، خاطرنشان کرد: از مسئولین صدا و سیمای استان مازندران در این زمینه درخواست همکاری کرده‌ایم اما متأسفانه تاکنون جوابی دریافت نکرده‌ایم.
رئیس اتحادیه نانوایان ساری افزود: نصب بنر در خصوص افزایش سطح آگاهی جامعه درباره نان‌های سبوس‌دار، هزینه‌بر است که با توجه به شرایط فعلی اقتصادی، نانوایان حاضر به صرف این هزینه نیستند.
محمودی با تأکید بر اینکه افزایش میزان سبوس نان استان مازندران همت همگانی مسئولین ذی‌ربط استان را می‌طلبد، ادامه داد: کارخانه‌های آردسازی باید به تولید آرد سبوس‌دار مجاب شوند و یک قانون اجباری برای استفاده از آردهای سبوس‌دار در نانوایی‌ها وضع شود.

 


۱۱ هزار هکتار از شالیزار‌های ساری نشا شد


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری از اتمام  عملیات نشاکاری در بیش از ۱۱ هزار هکتار از شالیزار‌های این شهرستان خبر داد.
رضا پورفلاح با بیان اینکه ۲۲ هزار و ۵۰۸ شالیزار در شهرستان ساری وجود دارد گفت: تاکنون عملیات نشاکاری در ۱۱ هزار و ۵۰۸ هکتار (۵۱ درصد) شالیزار‌های این شهرستان انجام شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با اشاره به آب تخت آماده نشا در ۱۲ هزار هکتار شالیزار‌های شهرستان افزود: ۳ هزار و ۲۴ هکتار شالیزار‌های شهرستان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفت.
پورفلاح به کشت مکانیزه برنج تاکنون در ۷ هزارهکتار زمین‌های کشاورزی شهرستان ساری پیش بینی کرد: این میزان به ۱۵ هزار هکتار خواهد رسید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی