جستجو

 
 
تجهیز فرودگاه ساری به تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما
 
 
 

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران با اشاره به آماده سازی فضا و بستر برای استقرار تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما (آی ال اس ILS) در فرودگاه ساری، از نصب این سامانه در یک طرف باند فرودگاه در مرحله نخست خبر داد.
سعدالله وطن خواه افزود: 50 میلیارد ریال اعتبار شرکت فرودگاه‌های کشور صرف خرید این تجهیزات شده است و این تجهیزات می‌بایست در 2 طرف باند فرودگاه نصب شود.
وی ادامه داد: برای استقرار این تجهیزات به 15 هکتار زمین نیاز بود که باند قسمت دشت ناز با مشکل زمین مواجه نبود و با حضور کارشناسان اداره کل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه‌های کشور این تجهیزات در آن نصب شده است.
مدیرکل فرودگاه‌های مازندران گفت: برای خرید و تملک طرف دیگر با توجه به عدم همراهی و ممانعت اهالی در فروش زمین، با حکم دادستانی اراضی از آنها خریداری شد و اقدامات برای آماده‌سازی زمین انجام شد.
وی این آماده‌سازی زمین را شامل تخریب برخی منازل، برداشتن چند لایه خاک، کوبیدن و مسطح کردن زمین اعلام کرد و ادامه داد: شرکت فرودگاه‌های کشور برای انجام این بخش از کار و آماده‌سازی زمین 30 میلیارد ریال هزینه
کرده است.
به گفته وطن خواه، عمده‌ترین دلیل برای طولانی شدن زمان استقرار این تجهیزات به دلیل معارضات مردمی و عدم تمکین در فروختن زمین به فرودگاه بود که با حکم دادستانی این مشکل برطرف شد.
وی اضافه کرد: با توجه به آماده سازی فضا در آینده نزدیک با حضور کارشناسان ارتباطات فرودگاه این تجهیزات در طرف دیگر باند نیز نصب خواهد شد.
وطن خواه گفت: با نصب این سامانه مشکل لغو پروازها در شرایط نامساعد آب و هوایی رفع می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی