جستجو

ارزیابی «خبرشمال» از سخنان معاون وزیر راه و شهرسازی
 در خطبه‌های نماز جمعه مرکز استان مازندران؛
 
اولویت ساری، تقویت «عملگرایی»
و توسعه «گردشگری» است
 
 
 

بیش از هفت سال مدیریت مهدی عبوری بر شهرداری ساری و متعاقب آن، انتخاب این مدیر جوان در جایگاه معاون وزیر راه و شهرسازی در ذات خود برای شهروندان ساروی چند پیام مهم داشت، برای مرکز استان مازندران عمران شهری را به ارمغان آورد و همچنان می‌تواند برکات و خیرات فراوانی داشته باشد ضمن اینکه برای فعالان سیاسی و رجال دلسوز استان نیز نوید آینده‌ای روشن دارد.
مهدی عبوری جوانی بود از جوانان بی‌شمار مرکز مازندران که در مقطعی مورد اعتماد اعضای شورای شهر قرار گرفت و در نیمه نخست سال 91، پارلمان شهری تصمیم گرفت این عنصر جوان را جایگزین «سید علی حجازی»  نماید. در آن روز این اقدام شجاعانه شورای شهر، مورد اعتراض برخی قرار گرفت چون ادعا داشتند عبوری سوابق مدیریتی لازم را برای این مأموریت مهم ندارد. مهدی عبوری که رویایی بجز توسعه شهر خود نداشت، تلاش کرد از حاشیه‌ها پرهیز کند و بر کار خود تمرکز نمود و با انتخاب مشاوران مطلع و برداشتن گام‌هایی خلاقانه و  آرام آرام به شیوه‌ای رفتار کرد  که منتقدان دیروز وی رفته رفته به جمع موافقان وی درآمدند و مهدی عبوری را به یکی از محبوب‌ترین مردان مرکز استان مبدّل کرد، محبوبیتی که البته ریشه در چشمان مردم داشت.
مردم در مقابل دیدگان خود، تفاوت را دیدند و علیرغم برخی کوتاهی‌ها که رخ داد و باید جبران شود، مشاهده کردند که طرح‌های عمرانی بسیاری در ساری اجرا شد که در گذشته، تنها در تهران می‌شد نمونه‌های آن را دید. چند سال براین منوال گذشت و مهدی عبوری دیگر آن مدیر کم‌تجربه نه که فردی خلاق، شجاع و مدیری بابرنامه تلقی می‌شد که هر از گاهی از استان‌های مختلف متقاضی برای کرسی «استانداری» داشت تا اینکه مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی که به واسطه چند ماه حضورش در مازندران، این مدیر جوان را شناخته بود، وی را به وزارت راه و شهرسازی برد.
امروز نیز مهدی عبوری برای مازندران، یک سرمایه و برای ساری یک فرصت استثنایی در پایتخت محسوب می‌شود و نیروهای سیاسی، مدیران دستگاه‌های اجرایی و رجال تاثیرگذار از تمام جناح‌ها نباید از خاطر ببرند که از عشق عمیقی که معاون وزیر راه و شهرسازی به شهر و استان خود دارد استفاده کنند و تلاش کنند از این عشق و علاقه، برای رسیدن به توسعه پایدار کمک بگیرند.
مهدی عبوری نیز با حضورش در نماز جمعه مرکز استان این نکته را یک‌بار دیگر به همه ثابت کرد که اگرچه از نظر کار و وظیفه سازمانی در ساری حضور ندارد اما تمام دل و جانش، در مازندران و با شهروندان نجیب این استان است.
 معاون جوان وزیر راه و شهرسازی در سخنان قبل از خطبه‌های خود با اشاره به ضرورت حرکت مازندران در مسیر توسعه متوازن، گفت: مسیر توسعه و پیشرفت ساری با تقویت «عملگرایی» و توسعه «گردشگری» به‌عنوان هدف اصلی و مشخص دوباره جان گرفت.
وی با اشاره به اینکه کهن شهر ساری باید همچنان در مسیر توسعه پایدار و متوازن قرار گیرد، اظهار داشت: رهنمودهای شهروندان ساروی در 82 ماه خدمت بنده در شهرداری ساری سبب شد تا بنده در آینده نیز از طریق مشاوره مردم امورات مرکز استان را
به سرانجام می‌رسانیم.
شهردار سابق ساری با اشاره به اینکه خدمات متعدد فرهنگی و اجتماعی در مرکز مازندران صورت گرفته است، تصریح کرد: در مدت حضور ما در شهرداری ساری بیش از 10 روگذر، زیرگذر و میدان در سطح شهر ساری افتتاح شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه‌های بزرگ و کوچک یکی پس از دیگری در شهر ساری اجرا و بهره‌برداری شده است، افزود: نخستین تونل شهری مازندران در شهر ساری به نام «شهید مصطفی علمدار» احداث شده است.
عبوری با بیان اینکه بازگشایی خیابان‌هایی که سال‌ها مانده بود در مدت هفت سال گذشته در مدیریت شهری ساری جدی گرفته شده و به مرحله اجرایی شدن رسیده است، گفت: فازهای نخست و دوم میان‌گذر شمالی و سی متری شهیدان شمشیربند در دوران مدیریت شهرداری ساری اجرایی شده است.
شهردار سابق ساری با بیان اینکه در احداث فضای سبز و توجه به افزایش سرانه فضای سبز گام‌های اساسی در شهر ساری صورت گرفته است، افزود: قریب به 92 سال از عمر شهرداری ساری می‌گذرد که از سال 1306 تا 1391 بالغ بر 12 پارک در ساری احداث شده است و در طول هفت سال گذشته بالغ بر 18 پارک و بوستان در مرکز مازندران بنا شده که سرانه فضای سبز از 1.3 متر به 5.8 متر مربع برای هر شهروند ساروی افزایش یافته است.
عبوری با اعلام اینکه دو پارک جنگلی شهید زارع و سکوتپه ساری نیز به شهرداری ساری الحاق شده است، گفت: پارک‌های بزرگ ملل و ولایت فضایی را برای تفریح، سلامت و تفرج ساروی‌ها مبدل شده است. بوستان ولایت پس از 40 سال دغدغه با نظر مقام معظم رهبری اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه بوستان بزرگ بانوان ظرف دو هفته آینده به بهره برداری می‌رسد، افزود: امکانات تفریحی و ورزشی برای بانوان شهر ساری در این بوستان بزرگ در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه بوستان‌های ساری در غرب، مرکز و جنوب شهر ساری برای همه آحاد مردم احداث شده است، گفت: احداث سراهای تداوم در محلات برای کاهش طلاق، اعتیاد، آموزش همسرداری، خانه‌داری و فعالیت صنایع دستی برای توانمندسازی بانوان، راه اندازی و احداث گرمخانه گوشه ای از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در شهر ساری بوده است تا کارتن خواب و بی خانمانی در سطح شهر بخوابد.
وی با اشاره به بارندگی سیل آسا در سطح کشور و استان طی فروردین 98، گفت: 851 متر بر ثانیه آب وارد رودخانه تجن شده و یک متر از این شهر دچار آبگرفتگی و آب ماندگی نشده است که نتیجه تلاش خادمان شهرداری و شورای شهر ساری بوده است.
عبوری با بیان اینکه رودخانه تجن ساری به ارتفاع 5 متر و عرض 150 متر با بیش از 40 هزار سرویس کامیون لای برداری شده است و مقاومت‌های بسیاری از سوی برخی دستگاه‌های اجرایی شده است، تصریح کرد: اگر این اقدام توسط شهرداری صورت نگرفته بود، ساری در سیلاب نوروز 98 زیرآب رفته بود.
شهردار پیشین ساری با اعلام اینکه اعتبارات شهرداری از 79 میلیارد تومان سال 91 به 790 میلیارد تومان در سال 98 رسیده است، تصریح کرد: در هفت سال اخیر وضعیت اقتصادی کشور دچار تلاطم بوده ولی در این مدت 100 درصد بودجه پیش ‌بینی شده محقق و از متمم بودجه استفاده کردیم.
شهردار سابق ساری با بیان اینکه فاز سوم میدان ابن شهرآشوب در سالجاری افتتاح می‌شود، گفت: تعریض و بازگشایی خیابان بزرگ امامزاده عباس (ع) ساری از دغدغه مردم مرکز استان بوده که اکنون اجرایی شده و آن محله به بلوار زیبا شده و مسجد آن منطقه نیز باید احداث شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی از توسعه فرودگاه ساری و طرح تاکسی فرودگاه در فرودگاه‌های مازندران و استان‌های شمالی خبر داد و گفت: توسعه آی ال اس را در فرودگاه‌های استان با هدف کاهش کنسلی پروازها را در برنامه داریم.
وی با بیان اینکه احداث اسکله مجزا بخش خصوصی را در ساحل فرح آباد ساری با همکاری سازمان بنادر برنامه داریم، تصریح کرد: توسعه بنادر شمالی ایران در برنامه وزارت راه
و شهرسازی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی