جستجو

 
 
نظارت 300 بازرس
بر بازار ماه مبارک رمضان
 
 
 

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از حضور  300 بازرس در قالب 150 تیم، نظارت بر بازار ماه رمضان خبر داد.
حسین اصغرزاده معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران افزود: در زمان فعالیت اکیپ‌های بازرسی ویژه ماه رمضان، بازرسان با حضور در واحدهای صنفی پیگیری موارد تخلف گرانفروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور را در دستور کار دارند.
وی گفت: طرح نظارت بر بازار ویژه ماه رمضان از قبل ماه مبارک آغاز و تا پایان ماه مبارک اجرا می‌شود.
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران بیان داشت: بیشترین تمرکز بازرسان بر قیمت و نحوه عرضه اقلام پرمصرف از جمله مواد لبنی، پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر، خرما و شیرینی‌های مرسوم برای ماه روزه است.
اصغرزاده گفت: طرح تنظیم و نظارت بر بازار رمضان با قوت در دست انجام است و مردم در صورت مشاهده گرانفروشی، کم فروشی، تقلب، عدم درج قیمت از سوی واحدهای صنفی مراتب را به ستاد خبری 124 و یا حضوری به اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های مختلف و استان، منعکس کنند تا بازرسان و مجریان طرح موضوع را پیگیری کنند.


افزایش عرضه علت روند کاهشی قیمت مرغ
رئیس اتحادیه مرغداران مازندران با تایید روند کاهشی قیمت مرغ در این استان، علت آن را افزایش عرضه اعلام کرد.
عطاالله حسن زاده گفت: تداوم این روند کاهشی باعث ضرر مرغداران شده و کاهش تولید را برای دوره‌های بعدی به همراه خواهد داشت.
وی توضیح داد: قیمت تمام شده مرغ در مرغداری‌ها 81 هزار ریال است که با هزینه‌های بعدی اگر قرار باشد به صورت پیش سرد به دست مصرف کننده برسد باید 125 هزار ریال عرضه شود.
وی افزود: در حال حاضر قیمت مرغ در فروشگاههای حدود 100 تا 110 هزار ریال است و با این روند مرغداران در هر کیلوگرم بین 10 تا 11 هزار ریال متضرر می شوند.
حسن‌زاده تاکید کرد: اگر ستاد تنظیم بازار به موقع برای خرید تولید مازاد وارد عمل نشود، تولیدکنندگان برای دوره بعد رغبتی برای جوجه‌ریزی نخواهند داشت و نیمه دوم سال بار دیگر با کاهش تولید، قیمت‌ها نیز افزایشی خواهد شد.

 


پرداخت کمک بلاعوض برای تعمیر مسکن و لوازم خانگی به سیل‌زدگان گنبدی
رییس بنیادمسکن گنبدکاووس از آمادگی برای پرداخت، تا سقف 50 میلیون ریال وام بلاعوض به صاحبان واحدهای مسکونی این شهرستان که نیاز به تعمیرات دارند و یا لوازم خانگی آنان دچار خسارت شده است، خبر داد.
ولی‌الله رضایی اظهارداشت: در حوادث اخیر دو هزار و 837 واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان دچار خسارت شده است.
وی افزود: علاوه بر خسارت‌هایی که به واحدهای مسکونی وارد شده است، لوازم خانگی یک‌هزار و 106 خانواده نیز در جریان آب‌گرفتگی و سیل اخیر دچار خسارت شد که به این افراد در قالب معیشت، کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
رییس بنیادمسکن گنبدکاووس بیان داشت: به صاحبان واحدهایی مسکونی که نیاز به تعمیرات دارند و یا لوازم خانگی آنان دچار خسارت شده است، تا سقف 50 میلیون ریال کمک بلاعوض دولت پرداخت می‌شود.
وی گفت: افرادی که تاکنون نسبت به تکمیل پرونده و یا اعلام شماره حساب به بنیادمسکن اقدام نکردند، می‌توانند با مراجعه به محل استقرار کارشناسان این نهاد در ساختمان قدیم فرمانداری شهرستان، جنب بیمارستان شهدای 12 دی، پرونده خود را تکمیل کنند. رضایی افزود: پرداخت کمک بلاعوض دولت به سیل‌زدگان به غیر از تسهیلات قرض‌الحسنه پیش‌بینی شده برای تعمیرات هر واحد مسکونی بوده که برحسب میزان خسارت تا سقف 150 میلیون ریال است. سقف کمک بلاعوض دولت به این دو گروه برحسب میزان خسارت تا 50 میلیون ریال است که به حساب افراد آسیب‌دیده از سیل واریز
می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی