جستجو

علی اصغر  یوسف نژاد:
 
دخالتی در فرایند
 انتخاب شهردار ساری ندارم
 
 
 

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  انتخاب بهترین فرد برای مدیریت شهرداری مرکز استان امری ضروری است، گفت: دخالتی در انتخاب شهردار ساری نداشته و ندارم.
علی اصغر یوسف نژاد در مورد انتخاب شهردار مرکز استان از سوی اعضای شورای اسلامی شهر ساری اظهار داشت: انتخاب شهردار از وظایف اولیه هر شهرداری بوده و از وظیفه ذاتی شوراها است و شوراها از این وظیفه خود باید حداکثر استفاده را کنند.
وی افزود: بهترین فرد از حیث صلاحیت تجربی، سابقه مدیریتی و تحصیلی بر اساس آیین نامه‌های موجود و مصوبه هیأت وزیران که شرایط عمومی و اختصاصی آنها را اظهارنظر کرده نظر دهند.
یوسف نژاد گفت: اعضای شورای شهر ساری باید از دخالت‌های سیاسی نیروهای غیرشورا پرهیز کنند و مسئولیت و پاسخگویی با اعضای شورای شهر است.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس حق دخالت در انتخاب شوراها برای شهردار را ندارند، تصریح کرد: ولی در کنار فرد انتخاب شده برای مصلحت عمومی و امورات شهری را کمک می‌کنیم.
یوسف نژاد با بیان اینکه به عنوان شهروند ممکن است نظر یا دیدگاهی در مورد یک شهردار داشته باشم، افزود: برای عملی شدن این تحقق باید با 9 عضو شورای شهر ساری بحث کنم و تاکنون با هیچ یک از اعضای شورای شهر ساری توصیه ای در مورد انتخاب فرد یا افرادی برای تصدی شهرداری ساری نکرده و نمی‌کنم.. وی با اعلام اینکه اعضای فعلی شورای شهر ساری مجرب بوده و نسبت به شهرداری اطلاعات بیشتری دارند، گفت: اگر تاخیر در انتخاب شهردار منجر به انتخاب فرد شایسته و اصلح باشد مطلوب است ولی محدود به افراد خاص برای اتلاف وقت باشد برای شهر و شهروندان ضررآفرین است.

 


هجوم ملخ‌های مراکشی
 به شهرستان سیل‌زده آق‌قلا


مدیر جهاد کشاورزی آق‌قلا گفت: با فروکش‌کردن سیلاب و گرم‌تر شدن هوا ملخ‌های مراکشی به مراتع و مزارع این شهرستان هجوم آوردند.
علی‌اکبر عرب‌احمدی  اظهار داشت: با فروکش کردن جریان سیل در آق‌قلا و افزایش دمای هوا، ملخ‎های مراکشی به این خطه آسیب‌دیده استان گلستان هجوم آوردند.
مدیر جهاد کشاورزی آق‌قلا گفت: تاکنون 550 هکتار از مراتع آلوده شهرستان به ملخ مراکشی با کمک  گروه‌های کارشناسی سمپاشی شده است.
عرب‌احمدی افزود: مبارزه با ملخ‌های مراکشی از اواخر فروردین در اراضی و مراتع آق‌قلا آغاز شده است و تا پنجم خردادماه ادامه خواهد داشت. وی بیان داشت: عمده مناطق فعالیت آفت ملخ مهاجر مراکشی در استان گلستان مراتع واقع در مناطق قره‌قر بزرگ و کوچک در شهرستان آق‌قلا است.
مدیر جهادکشاورزی آق‌قلا گفت: در استان 862 هزار هکتار مرتع وجود دارد که 90 هزار هکتار آن در حوزه شهرستان آق‌قلا واقع شده است.
به‌گفته وی ملخ مراکشی یکی از مهم‌ترین گونه‌های ملخ زیان‌آور در ایران بوده و در نقاط خشک و نیمه‌صحرایی کشور به مراتع، مزارع غلات و صیفی حمله و آسیب وارد می‌کند. این ملخ‌های مهاجم هر سبزینه‌ای را که بر سر راه آنها قرار داشته باشد از بین می‌برند.

 


اعلام برنامه‌های برای روز جهانی قدس
در گیلان


رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه خیزش مردم در روز قدس خواب سران استکبار جهان را آشفته می‌کند، گفت: ۹۰ برنامه برای روز جهانی قدس در گیلان پیش بینی شده است.
حجت الاسلام مجتبی اشجری  روز جهانی قدس را میراث گران‌بهای معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) دانست و گفت: روز جهانی قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.  وی با اشاره به گذشت ۴۰ سال از نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز جهانی قدس از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی، اظهار کرد: امروز مردم بیش از ۹۰ کشور جهان با هدف حمایت از مردم مظلوم فلسطین در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت می‌کنند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان  با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ سال است که رژیم جعلی، سفاک و کودک‌کش اسرائیل با حمایت شیطان بزرگ به جنایات بی‌شرمانه خود در فلسطین ادامه می‌دهد، گفت: بی‌تردید خیزش مردم در اقصی نقاط جهان برای ابراز تنفر از رژیم غاصب و اشغالگر قدس، خواب سران استکباری جهان را آشفته خواهد ساخت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی