جستجو

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان خبر داد:
 
اجرای ۴۱ درصدی طرح هادی
 در گیلان
 
 
 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان شاخص اجرای طرح هادی در گیلان را ۴۱ درصد اعلام کرد و گفت: شهرستان رشت با شاخص ۵۸ درصدی رتبه نخست استان را داراست.
مهندس «محمد اکبرزاده» در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان رشت در فرمانداری این شهر با بیان اینکه شهرستان رشت در طرح هادی روستایی از شاخص بالاتری نسبت به سایر شهرستان‎ها برخوردار است گفت: تنها در صدور سند روستایی است که این شهرستان عقب مانده است.
 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با تاکید بر نیازسنجی بخش‌های مختلف شهرستان توسط بخشداران افزود: کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها در حال شکل‌گیری است و باید این نیازسنجی‌ها انجام تا مطابق با شاخص‌ها در اولویت قرار گیرد.‌
 وی با اشاره به تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده، سه‎شنبه گذشته در مجلس تصریح کرد: بخشی از این لایحه درخصوص به اشتراک‌گذاری توانمندی دهیاران و بنیاد مسکن به شکل قانونی است که تجربه این کار (آزادسازی مسیر و انجام زیرسازی توسط دهیاری‌ها و آسفالت معابر با قیر رایگان توسط بنیاد مسکن) در شهرستان رشت منجر به کسب رتبه اول این شهر در سطح
کشور شد.
 اکبرزاده شاخص اجرای طرح هادی در کشور را 46 درصد اعلام کرد و گفت: این شاخص در گیلان 41 درصد و در شهرستان رشت 58 درصد است بدین معنی که شهرستان رشت در این هم‌افزایی رتبه اول کشور را کسب کرد.
 وی ادامه داد: در بخش خمام نیز با همکاری بخشداری‌ها و دهیاری‌ها به شاخص 46 درصد اجرای طرح هادی دست یافتیم.
 اکبرزاده با بیان اینکه برای رسیدن به نقطه مطلوب راه طولانی در پیش است اعلام کرد: در سال گذشته 16 درصد اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان رشت بالغ بر 23 میلیارد تومان به‌منظور توسعه روستا  به بنیاد مسکن این شهر اختصاص یافت اما عقب ماندگی‌ها بسیار و معنی دار است.
 وی با اشاره به شاخص صددرصدی طرح‌های هادی استان و گذشت 10 سال از تهیه آن بر ضرورت بازنگری طرح تاکید کرد.
 مدیرکل بنیاد مسکن گیلان به عقب‌ماندگی معنی‌دار گیلان در صدور سند روستایی اشاره و تصریح کرد: این عقب‌ماندگی به‌دلیل وجود برخی مشکلات فنی جهت ارتقا صدور سند روستایی در قالب طرح ملی شمیم ایجاد شده است.
 اکبرزاده شاخص صدور سند روستایی در کشور را 39 درصد اعلام و بیان کرد: این شاخص در گیلان 36 درصد است.
 وی ابراز امیدواری کرد با اجرای طرح شمیم و رفع برخی مشکلات فنی صدور سند روستایی شتاب گیرد.
 اکبرزاده بااشاره به تداخل طرح‌های هادی خاطرنشان کرد: اولین وظیفه طرح هادی تطبیق با تقسیمات کشوری است
و رفع تداخل‌ها با تایید فرماندار قابل رفع بوده و محدودیت و ممنوعیتی ندارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی