جستجو

رئیس نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:
 
کالاهای اساسی مورد نیاز مردم
 در بازار موجود است
 
 
 

رئیس نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از در نظر گرفتن تمهیدات لازم در جهت فراهم آوردن کالاهای اساسی موردنیاز مردم در بازار طی جلسات ستاد تنظیم بازار استان خبر داد.
حسین اصغرزاده از گوشت قرمز، مرغ، شکر و روغن به عنوان اقلام اساسی که زیاد مصرف می‌شود، نام برد و افزود: پیشتر اقدامات برای تامین و توزیع به اندازه نیاز این کالاها از طریق نهادهای متولی همچون جهاد کشاورزی و غله انجام شد تا در این زمینه با کمبودی مواجه نباشیم.
وی ادامه داد: روزانه 180 تا 200 تُن میزان مصرف مرغ در استان مازندران است که اکنون فراتر از این میزان در بازار استان توزیع می‌شود.
رئیس بازرسی سازمان صمت مازندران گفت: این عرضه بیشتر مرغ در بازار مازندران باعث شده تا قیمت این کالا شکسته شود و حتی ارزان‌تر از قیمت مصوب دولت عرضه شود.
وی اضافه کرد: در حالی‌که قیمت مصوب مرغ 115 هزار ریال در هر کیلوگرم است اما در بازار به قیمت 110 هزار ریال فروخته می‌شود و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.
اصغرزاده همچنین از اختصاص سهمیه 140 تُنی گوشت قرمز اخیرا به استان مازندران خبر داد و گفت: با اعلام قیمت، این میزان گوشت روانه بازار می‌شود تا نیاز مردم در این زمینه نیز مرتفع می‌شود.
وی همچنین با اشاره به اینکه با توجه به قرار داشتن در ماه رمضان و درپیش بودن فصل گرم سال میزان مصرف شکر افزایش می‌یابد،
 افزود: ماهانه هفت هزار تُن شکر وارد مازندران و توزیع می‌شود که این رقم اکنون افزایش
 یافته است.
وی قیمت مصوب کنونی شکر را 34 هزار ریال در هر کیلوگرم اعلام کرد و افزود: تلاش‌ها بر این است تا سهمیه شکر به استان مازندران افزایش یابد تا به سطح میزان مورد نیاز مصرف این کالا برسیم.
رئیس بازرسی سازمان صمت مازندران
تاکید کرد: میزان روغن خوراکی مورد نیاز برای مردم در استان تامین است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و تنها اندکی کمبود در زمینه قوطی‌ها روغن جامد با وزن بالا را داریم که بزودی مرتفع خواهد شد.
وی افزود: بازرسان این سازمان با حضور در بازار و نظارت بر فعالیت صنوف هرگونه گرانفروشی و احتکار کالاها را کنترل می‌کنند که خوشبختانه تاکنون موردی از احتکار در این استان مشاهده نشده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی