جستجو

وداعی دیگر با ستاره ای ماندگار در گزارش خبرشمال
 
حمزه شایسته لقب اسطوره
 
 
 آنقدری که ستاره های کاغذی را می شناسیم، با ورزشکاران معلول ایران زمین آشنا نیستیم و حتی نامشان را نمی دانیم، این یک نفر اما واجب است برای همیشه احترام ویژه مازندرانی ها را مال خود کند.

سرانجام حمزه محمدی از عرصه قهرمانی کناره گرفت پس از سال ها حضور پردوام در مسابقات پاراآسیایی، جهانی و پارالمپیک و مجموعه ای گران از افتخارات که برای همیشه در دفتر تاریخ ورزش مازندران به یادگار می ماند. حمزه محمدی از پارالمپیک ۲۰۰۴ بود که به تیم ملی رسید و در آتن و اولین حضور در مسابقاتی با این عظمت برنز گرفت. طلای به یادماندنی و اشک آور در پکن ۲۰۰۸ چه لذتی داشت. کاروان ایران در حسرت طلا می سوخت که آن را حمزه گرفت. قهرمان جهان شد و سپس در پارالمپیک لندن غیبت داشت که بر اثر یک اشتباه بود و نتوانست به موقع بر سر وزن خود برسد ولی در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو هم حاضر شد که با چهارمی به کارش پایان داد. در پاراآسیایی هم طلای گوانگ ژو، نقره اینچئون و برنز جاکارتا را گرفت تا دیگر مدالی از هر رنگی نباشد که در گنجه افتخاراتش قرار نگیرد. مرد دوست داشتنی، ساکت و کم حرف اما همیشه موفق و مدعی مازنی ها تمام این سال ها یک تنه برای وزنه برداری معلولین مازندران مدال گرفت و تمام موفقیت های بزرگ را به ارمغان آورد.
خداحافظی حمزه محمدی برای ورزش استان دردناک است چون قهرمانی را از دست می دهیم که نزدیک به ۱۵ سال تمام نام مازندران را در یکی از بهترین تیم های ملی حفظ کرد، او شایسته لقب اسطوره است چون همواره موجب فخر مازنی ها شد. هیچوقت خاطرات مبارزات جانانه اش با پولاد سرد را از یاد نمی بریم که می جنگید و مدال می گرفت و سر شوق مان می آورد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی