جستجو

 
 
استان‌های شمالی در مصرف بهینه آب ضعیف بوده‌اند
 
 
 

 

استاندار گلستان گفت: ما در استان‌های شمالی به دلیل داشتن امکانات و ظرفیت‌های خوب، در عرصه صرفه‌جویی خیلی کم فروغ بوده‌ایم.
سیدمناف هاشمی در اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال ۹۷، اظهار کرد: شرایط امروز جامعه ایجاب می‌کند در تمام موضوعات با هم متحد و همدل‌ باشیم.هاشمی گفت: بحران‌هایی که در این ایام در کشور به وجود آمد براساس بی‌تدبیری‌ها بوده و می‌توانیم به سمتی پیش برویم که این تهدیدات و بی‌تدبیری‌ها را دور زد.وی با بیان این که اگر مردم به مسئولان اعتماد کنند جامعه سالمی خواهیم داشت، یادآور شد: ما باید به مردم اعتماد کرده و آنها را از خودمان بدانیم.هاشمی با اشاره به این که باید آسیب‌ها را برجسته کرد و به سمت حل آن معضل و مشکل پیش برویم افزود: نسبت به همه معضلات نمی‌توان اقدامات قضایی و انتظامی داشت بلکه باید به سمت پیشگیری و فرهنگ‌سازی هم پیش رفت.وی خاطرنشان کرد: ما در استان‌های شمالی به دلیل داشتن امکانات و ظرفیت‌های خوب، در عرصه صرفه‌جویی خیلی کم فروغ بوده‌ایم اما در استان‌های دیگر از جمله یزد مردم خیلی مقاوم‌تر نسبت به مشکلات هستند و صرفه‌جویی را با دقت بیشتری اجرا می‌کنند.استاندار گلستان تاکید کرد: بحران آب برای ما یک فرصت است تا از این نعمت به خوبی استفاده کنیم و صرفه‌جویی در استان را فرهنگ‌سازی کنیم.

ضرورت شفاف شدن
حقوق و مزایای نمایندگان
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان گفت:‌ نمایندگان مجلس در شفاف‌سازی حقوق و مزایای خود و اعلام آن به جامعه پیشقدم ‌شوند و برای اعتمادسازی بیشتر، اجرای قانون را از خودشان آغاز کنند.
محمدعلی محمدی اظهار داشت:‌ با حمایت‌های دولت و برنامه‌ریزی دستگاه‌های متولی پیشرفت‌های خوبی در حوزه افزایش تولید محصولات استراتژیک گیلان یعنی چای و برنج به‌دست آمده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان به رونق صنعت ابریشم در سال‌های بسیار دور اشاره کرد و افزود:‌ دوران طلایی صنعت ابریشم گیلان طبق اسناد تاریخی به زمان حکومت صفویان در ایران باز می‌گردد.
وی با تأکید بر اینکه زوال صنعت ابریشم از گذشته‌های بسیار دور تاکنون ادامه پیدا کرده است ابراز داشت:‌ تنزل جایگاه استان گیلان در تولید و تجارت ابریشم مختص دولت خاصی نیست بلکه این رویه معیوب و ناقص به صورت تدریجی این موقعیت استراتژیک تولیدی را از گیلان سلب کرد.محمدی از افزایش تولید چای و اثربخشی برنامه‌های انگیزشی دولت برای رونق تولید این محصول سخن گفت و عنوان کرد:‌ بنا به گزارش‌های ارسال شده هم در مقدار چای تولیدی و هم از لحاظ سطح زیر کشت این محصول، پیشرفت‌های بسیار خوبی در استان گیلان به‌دست آمده است.رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان لزوم شفاف‌سازی مالی مدیران و مسئولان کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ امیدواریم نمایندگان مجلس به عنوان وکلای ملت در شفاف‌سازی حقوق و مزایای خود و اعلام آن به جامعه پیشقدم ‌شده و برای اعتمادسازی بیشتر اجرای قانون را از خودشان آغاز کنند.


توسعه دولت همراه  با ارائه خدمات الکترونیک
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با اجرای ۲۳ طرح اولویت‌دار تا پایان آذر سال ۹۹ بسیاری از خدمات دولتی که به مردم عرضه
می شود، الکترونیکی می‌شود.
رسول سرائیان در جمع مدیران حوزه آی.سی.تی استان گلستان اظهار داشت: پیش‌بینی می‌کنیم با اجرای 23 طرح اولویت‌دار تا پایان آذر سال 99 بسیاری از خدمات دولتی که به مردم عرضه می‌شود، الکترونیکی شود. اکنون یک‌هزار و 770 خدمت دولتی به مردم ارائه می‌شود که قابلیت کامل الکتریکی شدن دارد.
وی همچنین از اجرای طرح کار پوشه ایرانیان برای نخستین بار در کشور خبر داد و افزود‌: با طرح کار پوشه کلیه مکاتبات کاغذی دولت و دستگاه‌ها با مردم تبدیل به فایل‌های الکترونیکی می‌شود.معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حذف کاغذ، کاهش هزینه‌های دولتی و جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست را از مزایای اجرای طرح کارپوشه بیان کرد.وی خاطرنشان کرد: توسعه دولت همراه از طریق گوشی تلفن همراه، توسعه قطب‌های مراکز داده و توسعه پهنای باند و سرعت اینترنت در تمام کشور از برنامه‌های مهم این سازمان است. فناوری اطلاعات می‌تواند ما را در کمترین زمان به نتیجه مطلوب در حوزه اقتصاد و اشتغال برساند، در 20 سال گذشته سهم اشتغال اقتصاد صنعت و کشاورزی روز به روز در حال کاهش بوده اما این سهم افزایش یافته است‌.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی