جستجو

محمد راستاد معاون وزیر و رییس سازمان بنادر و کشتیرانی کشور در «همایش بین‌المللی توسعه صادرات از طریق دریای خزر» در ساری:
 
امیرآباد، بندر مهم و استراتژیک شمال کشور است
 
 
 

 


 اقتصاد کشور در شرایطی قرار گرفت که چاره‌ای به‌جز گسترش صادرات نداریم. افزون بر آن، تولیدات باغی و کشاورزی مازندران و همچنین نزدیکی این استان به کشورهای اوراسیا و حوزه CIS و راه‌آب عظیم دریایی و همچنین ظرفیتی به نام «بندر امیرآباد» که امکان پهلوگیری کشتی‌های غول‌پیکر در اسکله‌های آن فراهم شده‌است و زیرساخت‌های فراوان طی بیش از دو دهه در این منطقه مهیا شد، همه بر ضرورت نگاه به شمال و گسترش تجارت با این کشورها و توسعه صادرات تاکید دارد. در این بستر و با ابتکار مدیریت منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد بهشهر، همایش «صادرات از مسیر دریای خزر» با حضور نمایندگان بخش دولتی و خصوصی، فعالان اقتصادی داخلی و خارجی از کشورهای مختلف، در هتل سالاردره ساری برگزار شد. این همایش دو روزه با حضور میهمانان داخلی و 50 میهمان خارجی، نمایندگان و سفرای 14 کشور جهان ازجمله تاجیکستان، روسیه، ترکمنستان، آذربایجان، قزاقستان، گرجستان، افغانستان و هند روز گذشته در ساری گشایش یافت و تا عصر امروز ادامه خواهد داشت.

این همایش در راستای رسیدن به صادرات سه میلیارد دلاری در استان است
سیاوش رضوانی مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد بهشهر در آغاز این مراسم گفت: این همایش در راستای تحقق و رسیدن به صادرات سه میلیارد دلاری در مازندران در دستور کار قرار گرفت.
وی تصریح کرد که افزایش صادرات  گامی مهم برای توسعه اشتغال و رونق اقتصاد در جامعه است و تلاش داریم تا با برگزاری این همایش بین‌المللی و دعوت از کارشناسان، تجار و فعالان اقتصادی حاشیه خزر در این بخش ایفای نقش کنیم.
رضوانی گفت: براساس تاکیدات استاندار مازندران مبنی بر رسیدن به «صادرات سه میلیارد دلاری» تا پایان برنامه ششم برنامه داریم تا بخشی از این صادرات توسط ما و از مسیر بندرامیراباد محقق شود.
وی بیان کرد: نخستین همایش بین‌المللی توسعه صادرات دریایی به کشورهای حاشیه دریای خزر، با هدف بررسی چالش‌ها و فرصت‌های توسعه صادرات دریایی به کشورهای حوزه و توسعه صادرات، با حضور اندیشمندان، دولتمردان اقتصادی، دست‌اندرکاران بخش خصوصی فعال در زمینه لجستیک کالا و صاحبان کالای صادراتی برگزار می‌شود.
مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: محورهای مهم این همایش، نقش بنادر و کیفیت خدمات در ارتقاء صادرات، مزیّت قوانین و تسهیلات منطقه ویژ اقتصادی در افزایش صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر، نقش شرکت‌های چند وجهی Door-to-Door در صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر، ارائه نمونه‌های موفق در زمینه صادرات کالا به کشورهای حوزه CIS،  فرصت‌های ناشی از شرایط موجود سیاسی بین روسیه و کشورهای غربی و نقش سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی برای صادرات مجدد است.
رضوانی افزود: بازاریابی، توسعه صادرات و ارتقای بهره‌وری در بنادر، از اهداف مهمی است که دنبال می‌شود و در این بخش کاهش تعرفه مرکبات و صیفی‌جات، اتفاقی مهم در صادرات بندرامیرآباد است که این مهم و صادرات غیرنفتی در این همایش مورد توجه است.
وی با اشاره به ارسال نخستین محموله صادراتی از بندرامیرباد به گرجستان در ماه جاری گفت: برای نخستین بار هشت هزار تن مواد معدنی و سیمان از بندرامیرآباد به گرجستان در راستای حمایت از توسعه صادرات کالای ایرانی صادر شد.
رضوانی گفت: بندر امیرآباد در شرق مازندران با دارا بودن 15 پست اسکله و ظرفیت تخلیه و بارگیری 7.5 میلیون تن در سال، تنها بندر متصل به راه‌آهن سراسری در شمال کشور و تنها بندر دارای اسکله رورو ریلی است که توانایی ارسال واگن‌های حامل کالا از طریق کشتی به کشورهای حاشیه خزر را دارا است.
محمد راستاد معاون وزیر راه و رییس سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در همایش بین‌المللی صادرات ازمسیر دریای خزر در ساری گفت: علاوه بر واگذاری زمین‌های مورد نیاز بندری برای ایجاد پایانه صادراتی و لجستیکی ، تخفیف‌های تعرفه‌ای و تسهیلات یارانه‌ای نیز به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود.
وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی شرائط جذّابی را برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است، ادامه داد: اگرچه بازاریابی همواره مورد تاکید است اما اگرچنانچه سرمایه‌گذاران نتوانند سود مورد نیاز خود را کسب کنند، تمدید اجاره زمین بندری، کاهش اجاره و کمک‌های موردی را در نظر خواهیم گرفت.
راستاد با بیان اینکه پیش بینی ترافیک قابل توجه دریایی در جمهوری اسلامی را داریم، اظهار داشت: با توجه به اهمیت تعامل و همکاری بین کشورهای منطقه با ایران و از طرفی موقیعت مناسب ایران در دسترسی دریایی برای حمل و نقل و ترانزیت، گسترش روابط و توسعه اقتصادی را شاهد خواهیم بود.
معاون وزیر راه و شهر سازی به توسعه بندر چابهار اشاره کرد و گفت: امسال محموله گندم هندوستان به افغانستان از این بندر به صورت کانتینری انجام شده است.
وی با بیان اینکه در فاز نخست بندر چابهار ظرفیت جابجایی حدود هشت میلیون تن کالا بوجود آمده است، گفت: تا فاز چهارم این بندر مهم، ظرفیت این بندر در جابجایی کالا به 87 میلیون تن در سال افزایش می‌یابد.
راستاد به ظرفیت‌های بندری حاشیه دریای خزر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 135میلیون تن ظرفیت بندری پنج کشورحاشیه دریای خزر است که سهم ایران 30میلیون تن است.
وی ادامه داد: در حال حاضر در مجموع فقط 30 میلیون تن از ظرفیت‌های بندری حاشیه دریای خزر استفاده می‌شود و سهم ایران حدود 6 میلیون تن برابر با یک پنجم آن است.
راستاد با بیان اینکه تاکنون بنادر شمالی کشور فقط برای واردات بوده است، گفت: با مدرن شدن بنادر شمالی ایران در دریای خزر امروز شاهد افزایش جابجایی کالاهای وارداتی و توسعه صادرات از خزر هستیم.
وی از بندر امیر آباد به عنوان بندر مهم و استراتژیک در شمال ایران نام برد و گفت: حمل و نقل و تجارت دریایی از طریق خزر روز به روز در حال گسترش است.
وی به کریدور شمال به جنوب دریای خزر در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: امیدواریم نمایندگان کشورهای حاضر در این همایش با بازدید میدانی از ظرفیت‌های بنادر شمال ایران آشنا شوند.

تولیدات باغی، کشاورزی و لبنیات استان به بیش از ۵۰ کشور جهان صادر شد
محمد اسلامی استاندار مازندران در این همایش گفت: دریای خزر برای ملت ایران و مردم حاشیه خزر، فرصت مغتنمی است و باید قدردان این موهبت خدادادی باشیم.
وی گفت: شرایط مختلف دنیای امروز با شعار صلح و ثبات جهانی بیشتر از گذشته نیازمند اتحاد و تعاملات و تنوع‌بخشی در همکاری است تا ثبات و امنیت حاصل شود.
استاندار مازندران با اشاره به تنوع بخشی در منطقه یادآور شد: همگرایی و همکاری می‌تواند ظرفیت مبادله و منافع مشترک ایجاد کند و سیاست حاکم بر کشو هم‌گرایی و همکاری  و تنوع‌بخشی به محصولات کالا و خدمات بسیار مهم است.
وی افزود: در حمل و نقل دریایی و مکمل آن سرمایه‌گذاری فراوانی در توسعه راه‌ها و ریلی انحام شد و برقی کردن خط ریلی اینچه برون به گرمسار ظرفیت ۲.۵تن سالانه را به ۱۰تن رسانده که با عبور از مازندران و اتصال به بندر امیراباد، ظرفیت‌ها را افزایش دهد.
وی بیان کرد: جابجایی تجار، گردشگران و مسافران حوزه خزر هم در مازندران پایه‌گذاری شد و با استفاده از حمل و نقل ترکیبی و مکمل، فرصت توسعه ایجاد شد.
این مسئول گفت: در دریانوردی، کشتی‌سازی و صنایع پشتیبان به‌عنوان فرصت جدیدی است که در کارافرینی و اشتغال مولد کمک کرده و توسعه گردشگری دریایی با داشتن شناور «رو رو» و واگن «رو رو» و اتصال به ریل در بندرامیرآباد در حال انجام است تا از گردشگری و تفریحات دریایی و جابجایی مسافر استفاده کنیم.
وی گفت: صادرات باغی، زراعی و لبنیات که به بیش از ۵۰ کشور جهان در دست انجام است ظرفیت مهم استان است که در حوزه خزر هم می‌تواند مورد توجه باشد.
استاندار مازندران خاطر نشان کرد: امروز بندر امیرآباد به‌عنوان منطقه ویژه اقتصادی فرصتی برای تولید و خدمات با هدف توسعه است که تسهیلات مناسب هم در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد تا برای توسعه از آن بهره‌برداری شود.
اسلامی افزود: با تعامل ارزنده صورت گرفته با روسیه و ترکمنستان و قزاقستان و تعیین سهم آنان در توسعه صادرات، این همایش ما را به صورت شتابان در مسیر قرار داده تا با وحدت، صلح را گسترش داده و اثرگذار در منطقه باشیم.

راه خروج کشور از بن بست، توجه به صادرات است
عبدالله رضیان ظهر رییس مجمع نمایندگان مازندران نیز  در همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر به میزبانی بندرآمیراباد تاکید کرد: ظرفیت مازندران در بخش تولید بالا است و باید با در نظر گرفتن پتانسیل استان مازندران، بروکراسی از بین برود و تاکنون توفیق زیادی در بهره‌گیری از ظرفیت‌های صادراتی در مازندران کسب نشد و باید فعالیت بیشتری انجام شود. رضیان افزود : حدود ۴.۵ میلیون تن تولید مرکبات کشور است و از این مقدار ۲.۵ میلیون تن مرکبات در مازندران تولید می‌شود که بخش زیادی از این مرکبات می‌تواند به خارج کشور صادر شود اما از بخش عظیمی از این ظرفیت‌ها استفاده نشد. این مسئول خاطر نشان کرد: در برندسازی ضعف جدی وجود دارد و برای توسعه صادرات و توسعه همه جانبه باید به برندسازی توجه شود.
نماینده مردم شهرستان‌های قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: ظرفیت‌های خوبی در سه بندر امیرآباد، نوشهر و فریدونکنار وجود دارد و مشکل اشتغال استان به دلیل عدم استفاده مناسب از این ظرفیت‌ها است.
رضیان افزود: ضعف در حمل و نقل زمینی عاملی مهم برای کاهش صادرات غیرنفتی از مازندران به خارج از کشور است و وزارت راه و شهرسازی برای اتمام طرح های راه‌سازی باید با قوت وارد شوند.
وی گفت: سازمان بنادر به وظایف خود عمل کرد و زیرساخت‌های خوبی ایجاد شد اما راه و شهرسازی ضعیف عمل کرد و در زیرساخت‌های راه مازندران نیازمند کار بیشتر و محافظت هستیم و باید کمک شود. رضیان افزود: راه خروج کشور از بن بست، توجه به صادرات است و باید صادرات مورد توجه جدی قرار گیرد.

برای توسعه صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر، برنامه نداریم
علی اصغر یوسف نژاد نماینده مرکز استان در همایش بین المللی صادرات از مسیر دریای خزر در ساری افزود: در شرایط فعلی سیاست صادراتی ما برای ذائقه کشورهای اروپایی و جنوب شرقی آسیا تنظیم شده است و برنامه‌ای برای توسعه صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر دیده نمی‌شود.
وی اضافه کرد: این درحالیست که با ظرفیت‌هایی که در بنادر استان‌های کشور و علاقه‌مندی که در کشورهای آسیای میانه برای خرید کالاهای ایرانی دارند، باید سیاست‌های جمهوری اسلامی در توسعه صادرات غیرنفتی تا حدودی گرایش به آسیای میانه تغییر پیدا کند.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما باید برای این کار از تجربیات سایر کشورها از جمله ترکیه که بیشترین صادرات را به کشورهای آسیای میانه دارد، بهره گیریم.
یوسف نژاد افزود : این کشور بدون داشتن مرز آبی و زمینی بیشترین نقش را در صادرات غیر نفتی به کشورهای آسیای میانه دارد و ما بایداز تجربه این کشور بهره گیریم تا بتوانیم با ظرفیت‌های در اختیار صادرات را به کشورهای آسیای میانه افزایش دهیم.
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی حذف روادید را مهمترین راهکار برای توسعه صادرات به کشورهای حاشیه خزر دانست و گفت که روادید برای برخی از کشورها حذف شده است و برای سایر کشورهای نیز به صورت دو جانبه باید حذف شود.
یوسف نژاد این کار را مرهون پیگیری وزارت امور خارجه دانست و از این وزارتخانه خواست تا پیگیر حذف روادید تجار ایرانی به کشورهای آسیای میانه و بالعکس باشد.

از ظرفیت بنادر شمال، استفاده مطلوب صورت نگرفت
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس شورای اسلامی براساس پیشنهاد دولت در حمایت از تجارت خارجی در بودجه سال 97 حدود 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت مصوب کرده است.
علی محمد شاعری در این همایش افزود: همچنین 20 درصد از اعتبار صندوق توسعه کشاورزی نیز در قالب تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تجار قرار می‌گیرد که این اعتبار در سال گذشته 6 هزار میلیارد ریال بود.
وی اضافه کرد : از اعتیار سال گذشته این صندوق تجار ایرانی استفاده چندانی نداشتند، و امیدواریم که در سال جاری از این تسهیلات برای حمایت از صادرات غیر نفتی به خصوص محصولات کشاورزی استفاده شود. نماینده مردم شرق مازندران اظهارداشت: ما در کشور سالانه حدود 120 میلیون تن محصولات کشاورزی داریم که ظرفیت بزرگی از این تولید می‌تواند به کشورهای جهان صادر شود.
شاعری افزود : ما از لحاظ زیرساختی نیز امکانات خوبی در بنادر استان‌های شمالی از جمله امیرآباد داریم که تاکنون از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده نشده است و ظرفیت‌های خالی زیادی در این بنادر داریم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی