جستجو

 
 
گلریزان الفبای مهر
با دستان سخاوتمند زوج همیشه همراه بنیاد کودک آمل
 
 
 

آمل- مهدی غلامی
دست‌های گرم وسخاوتمند حاج مصطفی فیروزی نیاکی وهمسرش بر سرکودکان بی سرپرست ونیز خانواده‌های بی بضاعت در شهرستان آمل بارها و بارها  خنده را به لب‌های خانواده‌های نیازمند این شهرستان بازگرداند.

 کودکانی که به هر علت نام کودک بی‌سرپرست یا بد سرپرست را با خود یدک می‌کشند نیاز به حمایت‌های اجتماعی و روانی فراوانی دارند و شاید بتوان گفت مهم‌ترین نیاز آن‌ها دست‌ها و دل‌های سخاوتمند و مهربانی است که دلگرمشان کند تا ان‌ها بتوانند با این دلگرمی مسیر آینده خود را به درستی انتخاب کنند.
در این میان کم نیستند افراد خیری که حامی کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست بوده و چراغ راه آنان را روشن می‌کنند، افرادی همچون « حاج مصطفی فیروزی نیاکی » با همراهی همسرش که در بیش از یک دهه که پای در رکاب مولای متقیان حضرت علی (ع) نهادند و به یاری قشر ضعیف دراین شهرستان به خوبی مرد میدان بوده است.
امسال هم در ماه میهمانی خدا « حاج مصطفی فیروزی نیاکی » با هدایت وهمراهی « بزرگمهر دادگر، مجید سمن آبادی، جهانگیرجمشیدی، علی اکبرحیدرزاده، ناصرخرم نیاکی وبهروزعطایی» همانند چند سال گذشته میزبان همایش از جنس مهربانی و فراهم کردن شبی خاطره‌انگیز وشاد برای کودکان زیرپوشش بنیاد کودک شدند.
همایشی که امسال با عنوان « الفبای مهر» درتالارپذیرایی اطلس آمل با هدف گلریزان برای کمک به کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست بنیادکودک شهرستان آمل با اجرای برنامه‌های شاد وهنری وبرخی حامیان این بنیاد و نیکوکاران برگزار شد.
افسانه اسدپور مدیرعامل بنیاد کودک شعبه آمل که دراین سال‌ها تلاش‌های زیادی برای برطرف کردن نیازهای حداقلی کودکان بی‌سرپرست وبدسرپرست وخانواده‌های آنان داشته، از حمایت‌های همیشگی اعضای هیات مدیره ومحبت آنان در برگزاری این همایش باشکوه و نیکوکاران نیک اندیش آمل قدردانی کرد.
وی افزود: این بنیاد از حدود 14سال قبل در شهرستان آمل راه‌اندازی شده و در این مدت، همایش سفیران برای کودکان زیر پوشش بنیاد کودک این شهرستان برگزار شده و احساس افتخار و غرور می‌کنم که همشهریان عزیزم همواره حامی برنامه‌های بنیاد کودک و افراد زیرپوشش بنیاد هستند..
مدیرعامل بنیاد کودک شعبه آمل ادامه داد، درحال حاضر بیش از 500 کودک بی‌سرپرست تحت پوشش بنیاد قرار دارند که 430 کودک ماهانه 300 تا 850 هزارتومان مستمری دریافت کرده و بقیه تا مهر امسال ثبت‌نام آن‌ها به پایان می‌رسد.
اسدپور افزود: مهمترین نیاز کودکان تحت پوشش، مادران و پدران بیمار نیازمند جراحی‌های بزرگ، کمک‌های مالی و یا ساختمان‌هایی که در حال ریزش هستند که تاکنون ترمیم 8 واحد مسکونی انجام شده است.
مدیرعامل بنیاد کودک مازندران، برپایی جشنواره غذای مادران آسمانی، همایش همیاران بنیادکودک، اعزام بیش از 100 دانش‌آموز تحت پوشش بنیاد به اردوهای فرهنگی و تفریحی، توزیع سبد غذایی در شب یلدا، برگزاری مراسم روز درختکاری، برپایی نمایشگاه نوروزی بهار مهربانی، توزیع گسترده سبدهای غذایی عیدانه، بازسازی منازل دانش آموزان و ... را از خدمات این بنیاد
 بیان کرد.
اسدپور در پایان از گلریزانی که نیکوکاران آملی دراین همایش داشتند، قدردانی کرد وگفت: انصافا قدردانی وتشکر از اعضای هیات مدیره که همه هزینه‌های مربوط به برگزاری همایش امسال را داشتند با هر زبان وادبیاتی قاصر است و انشاله برکات به کسب وکار آن‌ها و آرزوی تداوم همکاری این بزرگواران برای شاد نگه داشتن کودکان بنیاد کودک آمل را دارم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی