جستجو

چند راهکار تخصصی خبرشمال برای مدیریت دعوای زناشویی
 
آخرین ضربه رو محکم‌تر بزن!
 
 
 /هومن حکیمی

البته واضح و مبرهن است که دعوا نمک زندگی است ولی مگر شما روی خیار و گوجه‌تان در سالاد چقدر نمک می‌ریزید که روزی شونصد بار با هم دعوا می‌کنید؟! اصلا اگر قرار است که هرروز با هم دعوا کنید، چرا با هم ازدواج کردید؟! خب می‌رفتید به طور انفرادی در رشته کشتی‌کج یا کشتی‌گچ یا کشتی‌کژ نام‌نویسی می‌کردید و آنجا کلی دعوا می‌کردید و به تیم ملی هم راه پیدا می‌کردید ولی خب طبعا می‌افتادید در گروه مرگ و به اسپانیا و پرتقال یا پرتغال یا برتغال می‌خوردید! به هرحال ما در راستای رسالت مطبوعاتی و اینکه به آمار ازدواج بیفزاییم و از آمار طلاق بکاهیم در این مقال کوتاه راهکارهایی را ارائه می‌نماییم تا زوجین عزیز به زندگی‌های عشقولانه خود ادامه بدهند و هِی صبح تا شب برای هم لاو بترکانند! دوستان مسئول حوزه خانواده در استان‌های شمالی که در مقوله روابط زناشویی ککشان هم پشتک نمی‌زند؛ بلکه ما کاری بکنیم تا تو نانی به کف آری و همه‌اش را تنهایی بخوری!

* الف: تنفس کنید
منظورمان این است که وسط فحش و پرتاب قندان به طرف هم، یک توقف کوتاهی بنمایید تا انرژی داشته باشید که باز دوباره به هم فحش بدهید و شجره‌نامه‌ طرفتان را جلوی چشمش بیاورید! البته دقت کنید که مثلا اینکه شما در محل کارتان با ارباب رجوع دچار مشکل شده‌اید و ارباب رجوع به شما اعتراض کرده که چرا کارش را راه نمی‌اندازید و دارید با موبایلتان «اَنگری بردز» بازی می‌کنید، ربطی به همسرتان ندارد، پس برای راه اندازی جنگ و دعوا، به دنبال بهانه‌های بهتری باشید که آخرش به شکر خوردن نیفتید!

* ب: مواظب باشید که از چه کلماتی استفاده می‌کنید
قدیم‌ها رسم بر این بود که معمولا هنگام دعوا از کلمات ناموسی استفاده نکنند و به گاو و بی‌شعور و الاغ و... قناعت کنند اما الآن دوره زمانه بدی شده و کمترین فحشی که مردم به هم می‌دهند، درباره اقوام نزدیک می‌باشد! بنابراین شما زوجین گرامی در ابتدای شروع دعوا و درگیری سعی کنید از روش شیب ملایم استفاده کنید و اولش مثلا به همسرتان بگویید؛ «خیلی بی...ری» و اجازه بدهید کلامتان منعقد شود و همسرتان در جواب بگوید؛ «خودت خیلی بی...ری» و به مرور به سمت دشنام‌های بالای 18سال بروید. دقت کنید که در لحظه مناسب از کلمات و فحش‌های مناسب استفاده کنید تا موثر واقع شود!

* ج: آسیب را جبران کنید
منظور این است که اگر همسرتان خدای نکرده به شما آسیب فیزیکی زد، حتما جبران کنید و با سنگین‌ترین وسیله‌ای که در آن لحظه دم دستتان است، بر فرق سرش بکوبید تا مثل فیلم‌های برادرمان «کوئنتین تارانتینو» خون بپاشد روی در و دیوار و صحنه حسابی اکشن شود! اصلا هم نگران بدآموزی این کار نباشید چون فرض ما این است که شما هنوز در این مرحله بچه‌دار نشده‌اید و آنقدر هم شعورتان می‌رسد که این‌جور دعواها را نباید جلوی دیگران انجام بدهید و در لحظه هجوم، فقط خودتان دونفر در منزل تشریف دارید! اگر هم شعورتان به این چیزها قد نمی‌دهد که دیگر هیچی، برویم سراغ آیتم و بخش بعدی!

* د: ترمیم کنید
این، خیلی نکته مهمی است و حتما لحاظ کنید چون برای اینکه بتوانید به مبارزه با همسرتان در روزهای بعدی ادامه بدهید نیاز دارید که زخم‌های فیزیکی بر جای مانده روی تنتان و روی روانتان را ترمیم و خودتان را بازسازی کنید! اصللا هم نگران باخت آن روزتان نباشید چون همیشه برای جبران شکست، فرصت هست! یک دوش آب ولرم بگیرید، دوتا استامینوفن 500 و سه‌تا ایبوبروفن و دوازده‌تا کدئین را با یک لیوان دِلستر خنک بیندازید بالا و یک موزیک ملایم برای خودتان پخش کنید و به فکر انتقام فردا باشید و با این امید، کَپه مرگتان را بگذارید؛ شبتان خوش و شیک و بادوام!

* ه: با هم سازش کنید
گول این جمله را نخورید، یعنی اگر کسی فهمید که شما هر روز مثل سگ و گربه به جان هم می‌افتید و خواست شما را نصیحت کند، به حرف‌هایش توجهی نکنید و اگر فرد نصیحت کننده مرد بود، مثلا به او بگویید؛ «تو اگه خوب بیل می‌زنی، زن خودتو خوب با بیل بزن»! یا اگر خانم بود بهش بگویید؛ «شب شده پر ستاره، جفتک بزن دوباره توی شیکم آقات»! و طوری هم این جملات را بگویید که طرف، حسابی احساس خطر کند و برود همان روز دادخواست طلاق بدهد و خلاص! اگر هم یک وقت خواستید با همسرتان سازش کنید، سعی کنید برای قبول آتش‌بس، از شوهرتان کلّ مهریه‌تان را نقدی همان موقع با چِک روز بگیرید یا برعکس، در ازای قبول آتش‌بس، همسرتان رضایت‌نامه رسمی را امضا کند که کل مهریه‌اش را بخشیده بهتان چون با این قیمت سکه، اگر مهریه بدهید دودمانتان بر باد رفته است!

* ط: هر شب فیلم «باشگاه مشت‌زنی» را ببینید
شک نکنید دیدن این فیلم، روش‌های مدرن و عجیب و غریبی از دعوا و دیوانه‌بازی و لات‌بازی را به شما آموزش خواهد داد که در هیچ کجای عالم به شما یاد نخواهند داد و حتی «بروس‌لی» و «بروس ویلیس» و انواع و اقسام بروس‌های دیگر هم، عمرا این روش‌ها را بلد باشند! ضمنا هر روز بروید داخل ازدحام جمعیت خیابان‌های شهرتان و توی صف‌ها بایستید (مخصوصا وقتی یارانه‌ها را پرداخت کرده‌اند) چون تحمل این حجم از فشار و بلاهت و دیوانگی و جنون می‌تواند به استقامت بدنی‌تان کمک کند! تا یادم نرفته حتما هر شب اخبار «بیست‌وسی» و گزارش‌های «کامران نجف‌زاده» با دوبله «حمید معصومی نژاد» را ببینید که به شدت به بازیابی قدرت روحی و ذهنی شما کمک خواهد کرد؛ مخصوصا آنجایش که لب‌هایش را غنچه می‌کند و می‌گوید؛ «معصومی نژاد، خبرگزاری صداوسیما، رُمممم»!
خب امیدوارم با خواندن این راه‌کارهای کارشناسی که نتیجه یک عمر تحقیق میدانی و غیرمیدانی ما می‌باشد، زندگی زناشویی خوب و خوشی داشته باشید و مثل این بچه سوسول‌ها تا مشکلی در زندگی‌تان پیش آمد زود صحبت از طلاق و اینها نکنید! درضمن یادم رفت بگویم که هم دست به مهره، بازی محسوب می‌شود و هم اینکه گاز گرفتن، فول می‌باشد! برقرار و پایدار باشید!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی