جستجو

مجید حسین‌زادگان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار
 در نشستی صمیمی با اهالی رسانه:
 
تکریم ارباب رجوع
خط قرمز ماست
 
 
 

مجید حسین‌زادگان ازجمله مدیران مردمی، خونگرم و متعهد استان است که ضمن سابقه طولانی در مدیریت اجرایی و پست‌های سیاسی و به اثبات رساندن مشی اعتدالی خود، خاستگاهی رسانه‌ای نیز دارد و همچنین از آنجا که دانش‌آموخته علوم سیاسی است، اهمیت و توان رسانه را نیک می‌شناسد و از امکان به‌کارگیری این توان در مسیر توسعه، به‌خوبی آگاهی دارد. این باور موجب شد ارتباط خوبی با اهالی رسانه داشته باشد و ضمن استقبال از انتقادهای این طیف، از آنان بخواهد در تشدید ضرب‌آهنگ توسعه، دست در دست مدیران ارشد استان بگذارند تا استان مازندران که از محرومیت‌های ریشه‌دار، رنج می‌برد به جایگاه واقعی خود برسد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در نشستی صمیمی با اصحاب رسانه ضمن اشاره به این مطلب گفت: رسانه‌ها از اضلاع توسعه استان به شمار می‌روند و در بسیاری موارد می‌توانند همانند چشم مردم و بازوی مدیران، موثر واقع شوند و براساس همین کارکرد، از رسانه‌های استان می‌خواهم تا برای توسعه استان، دولت را یاری کنند.
وی به مقوله رسانه‌های آزاد نیز اشاره کرد و گفت: ما هم معتقدیم فضای رسانه‌ای باید باز باشد چون رسانه‌ها اگر به شکل اصولی و آزاد فعالیت کنند حوزه نظارتی ما هم افزایش می‌یابد به همین دلیل نقش رسانه  در توسعه استان حائز اهمیت است و ارتباط منطقی و نظام‌مند مدیران با اصحاب رسانه را ازجمله ضرورت‌ها به شمار می‌آید.
معاون استاندار مازندران بابیان اینکه به دنبال نشاط واقعی در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی هستیم گفت: به مقوله سلامت و نشاط اجتماعی به‌عنوان اولویت توجه داریم و اگر قرار است امنیت پایدار داشته باشیم باید به این بخش توجه کنیم.
حسین‌زادگان با اشاره به اینکه احزاب و گروه‌های سیاسی باید پویاتر و فعال‌تر شوند افزود: همچنین برای فعال‌سازی شعب و دفاتر احزاب در استان برنامه‌ریزی شود.
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با تأکید براینکه باید فضای رسانه‌ای باز باشد گفت: اگر رسانه‌ها رسالت خود را انجام دهد بسیاری از وظایف سازمان‌های نظارتی کاهش می‌یابد.
وی در مورد حقوق شهروندی نیز تاکید کرد: طبق دستور دولت و توجه شخص آقای رییس جمهور، چندین جلسه در استانداری گذاشتیم و در حال بازتعریف ساختار احتماعی و عملی برای تحقق اصول شهروندی هستیم. همچنین بازرسان محسوس و برای اولین بار نامحسوس را به کار گرفته‌ایم که بر امور شهروندی به‌عنوان بازویی مردمی نظارت می‌کنند.
بحث تکریم ارباب رجوع هم خط قرمز ماست و نه فقط در قالب حرف و شعار چون افزایش رضایتمندی اجتماعی از اهداف استاندار است. البته می‌پذیرم که هنوز  اعتماد عمومی نسبت به برخی دستگاه‌ها پایین است که باید به مرور رفع شود اما ما هر جا احساس کنیم مدیر و کارمندی بنابه هر دلیلی، احترام ارباب‌رجوع را حفظ نکرد برخوردهای قانونی را انجام می‌دهیم.
حسین‌زادگان، افزایش رضایتمندی اجتماعی را یکی از اهداف استاندار بیان کرد و گفت: برای حذف بروکراسی‌های زاید که می‌تواند منجر به بروکراسی فاسد شود باهدف توسعه و تحکیم سلامت اداری در حال تهیه منشورهستیم و تقویت همگرایی قومی و مذهبی به‌عنوان یکی از برنامه‌های فراروی حوزه معاونت سیاسی است که باید دنبال شود.
وی راه اندازی میز خدمت و میز احزاب را از دیگر برنامه‌های حوزه معاونت سیاسی برشمرد و گفت: احزاب مختلف علیرغم سلایق سیاسی باید کنار هم بنشیند و برای توسعه استان تلاش کنند ضمن اینکه به موازات امور سیاسی، در حوزه امنیت نیز دقت زیادی داریم چون امنیت درواقع پیش‌نیازی برای رسیدن به هر نوع توسعه‌ و پیشرفت، است.
حسین زادگان،با بیان اینکه ۳۰ درصد مناصب دولتی تا پایان فعالیت دولت باید به بانوان اختصاص یابد گفت: تلاش داریم ارتقای نقش مدیریتی بانوان را در این حوزه داشته باشیم.وی کاهش سن مدیریتی را از دیگر برنامه ها برشمرد و با بیان اینکه بیشترین رشد را در افزایش سازمان‌های مردم‌نهاد در استان داشتیم و شمار سازمان‌های فعال را بیش از ۲۴۰ سمن اعلام کرد و کیفی‌سازی این سازمان‌ها را الزامی دانست.
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در پاسخ به تودیع غیابی مدیران و فرمانداران اظهار داشت: تودیع و معارفه به‌صورت هم‌زمان انجام می‌شود و شاید مدیری بنابه دلایلی در جلسه حضور نیابد اما در حوزه عزل و انتصابات سیاسی مازندران، 25شاخص را جهت ارزیابی مدیران و توسعه سیاسی استان لحاظ کردیم تا بتوانیم  براساس آن به سمت شایسته‌سالاری برویم.

حسین‌زادگان درباره انتخاب فرماندار ساری بابیان اینکه سعی می‌کنیم با رایزنی با منابع قدرت، مدیران را انتخاب کنیم و به نظر من انتخاب درست، نباید فدای سرعت شود، گفت: در مورد انتصاب فرماندار مرکز استان هم چون ساری به عنوان مرکز مازندران شرایط ویژه‌ای دارد و ضمنا ترجیح می‌دهیم به طور کلی، مدیران‌ را با کمترین هزینه منصوب کنیم، کمی باحوصله‌تر رفتار کرده‌ایم و دلیل تاخیر انتصاب فرماندار جدید ساری هم تنها همین مورد بوده است.
وی درباره فرمانداری ویژه و اختیارات آنان گفت: با دستور استاندار بلوک بندی مناطق در استان انجام شد تا مسائل و مشکلات به صورت منطقه‌ای حل شود و به‌عنوان نمونه، رامسر، تنکابن وعباس آباد با مرکزیت تنکابن یکی از همین بلوک‌ها است.
معاون سیاسی استاندار ضمن اشاره به انتقادات برخی جریان‌ها و رسانه‌های غیرهمسو از دولت تصریح کرد که اینکه فکر کنیم درمورد حل معضلات اجتماعی، تنها دولت وظیفه اصلی را برعهده دارد، فکر اشتباهی است ضمن اینکه بی‌انصافی است که در مازندران، برخی افراد و جریان‌ها، در انتخاب مدیران مداخله می‌کنند، اما استاندار و معاون سیاسی می‌بایست پاسخگو باشند. وی به طعنه گفت یکی از دلایل مداخله در انتصابات این است که  خداراشکر اشتیاق مدیریت در مازندران زیاد است و عده ی زیادی می‌خواهند مدیر باشند و به مردم خدمت کنند!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی