جستجو

ساري چگونه ساري شد؟ 
 
پل ها و زيرگذرها / بازگشايي خيابان امام زاده عباس و محوطه امام زاده يحيي/ بوستان بانوان
 
 
 

حرکت در مسیر توسعه نیاز به همت و همراهی دارد؛ در دو سوی این عزم، مدیریت شهری و شهروندان قرار گرفتند تا ساری بدانجایی رسد که لایق ساروی‌ها می‌باشد. در کنار این نظرگاه، نظارت عالیه شورای اسلامی شهر نیز راهبرد توسعه ساری را عملیاتی نمود.
مطالبات مغفول مانده شهروندی، ساری را از جایگاه و نقش مرکز استانی آن رفته‌رفته دور می‌ساخت. هدایت آب‌های سطحی، احداث و تعریض میانگذرها، بوستان‌هایی که تفرجگاه شهروندان و مسافرین قرار گرفت، اصلاح هندسی و زیرگذرها و روگذرهایی که منتج به روانسازی ترافیک شهری شده است، با همت شهرداری و همراهی شهروندان، ساری را به چکاد استان مازندران و الگویی برای پیشرفت سایر شهرهای استان بدل نموده است.
در این گزارش که به همت روابط عمومی شهرداری ساری تهیه شده است، بخشی از فعالیت‌های عمرانی شهرداری مرکز استان در سال‌های اخیر را بازخوانی می‌نماییم: با توجه به گره ترافيكی كه در بلوار كشاورز و در مسير ساري به كياسر همواره وجود داشت شهرداري ساري با بررسي و مطالعات اقدام به احداث پل شهيدان رضايي در اين منطقه نموده و اين پل، اين بلوار را به كمربندي جنوبي ساري متصل و بار ترافيكي را بطور چشمگيري كاسته است.
از آن روی که توسعه متوازن شهری و برقراری عدالت اجتماعی رویکرد شهرداری ساری بوده است، اگر در شرق و شمال، دو پروژه مطلوب روان سازی ترافیک اجرایی شده است، در جغرافیای دیگر نیز پل شهیدان رضایی عملیاتی شد.

پل ها و زیرگذرها:
تيم مديريت شهري در سال‌های اخیر در كنار احداث بوستان‌هاي مختلف ذیل گزاره «هر محله یک پارک» از روان‌سازي ترافيك غافل نمانده و در اين زمينه نيز اقدامات موثری در سطح شهر انجام داده است. پل‌هاي سردار شهيد نوري در محله ذغالچال بار ترافيكي خروجي شرقي ساري را از ميان برداشته و براي تسهیل در عبور و مرور، دو زيرگذر شهيد كمالي و شركت نفت نيز در كنار اين روگذرها احداث گرديده و به بهره‌برداري رسيده است.ميدان فرح آباد از جمله مناطقي بوده كه با توجه به عبور مرور خودروها از غرب به شرق و بالعكس و نيز اتصال جاده دريا به بلوار فرح آباد در آن منطقه همواره شاهد گره ترافيكی بوده و اين امر مديريت شهري را برآن داشت تا با احداث دو زيرگذر از شمال به جنوب بار ترافيكي اين منطقه را بكاهد؛ لذا در طي مدت 6 ماه اين زيرگذر احداث و مورد بهره‌برداري قرار گرفت.
بلوار داراب در حاشيه ريل راه‌آهن از جمله مكان هاي پر تردد ساري بوده كه گره‌هاي ترافيكي آن بشدت عبور و مرور را تحت الشعاع قرار داده است. تيم مديريت شهري با همكاري اداره‌كل راه آهن شمال كشور در اقدامي موثر با جابجايي موقت ريل راه آهن و جاگذاري باكس هاي بتني اقدام به احداث دو زيرگذر با عرض بيش از 6 متركرده و در كمترين بازه زماني آن را آماده بهره برداري نموده است.

بازگشايي بلوار امام‌زاده عباس و محوطه امام‌زاده يحيي(ع) :
از زيرمجموعه‌هاي گردشگري، گردشگري مذهبي مي‌باشد و با توجه به رويكرد و نگرش ديني مذهبي مردم كشور ما و كشورهاي همجوار منطقه نگاه ويژه‌اي به بازسازي ابنيه مذهبي –تاريخي و سهولت دسترسي شهروندان به اين مكان‌ها فرصت غنيمتي براي گردشگرپذیری خواهد بود و تيم مديريت شهري از اين مجال غافل نماند، تعريض محوطه امام‌زاده يحيي در مركز شهر و نيز احداث بلوار امام زاده عباس و تعريض ورودي اين مكان شرايط مناسبي را براي این امر فراهم آورده است .

بوستان بانوان:
با توجه به اهميت زنان در جامعه امروز و اینکه نیمی از جمعیت شهری را شامل می‌شوند، نقشي كه آنها در مراحل رشد و تعالی شهر و جامعه دارند شهرداري ساري در اين زمينه با الگو برداري از كلان شهرهاي كشورودر جهت ارج نهادن به مقام زن و رفاه شهروندي بانوان اقدام به ساخت بوستاني ويژه بانوان نموده و در اين بوستان توجه مبسوطي به مطالبات اين قشر گرديده است . پيست دوچرخه سواري، فضاي پياده روي، جانمايي‌هايي براي رفاه حال مادراني كه فرزند شيرخوار دارند بازي‌هاي مختلف و رستوران از جمله آيتم‌هايي است كه در اين بوستان زيبا پيش‌بيني شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی