جستجو

 
 
اخبار 
 
 
 

اعضای مجمع نمایندگان استان‌های مازندران، گلستان و گیلان در نامه‌ای از رهبر معظم انقلاب درخواست کردند اذن و اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند را صادر فرمایند.

در این نامه آمده است:
محضر مبارک ولی امر مسلمین جهان
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مدظله‌العالی
رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران

سلام علیکم؛
احتراماً، خدای را شاکریم که از تمامی امور کشور استحضار و آگاهی و اشراف کامل دارید. مازندران، گیلان، گلستان علاوه بر مشکلات عدیده کشاورزی، دامی، تولیدی، صنعتی به بلیه‌ای بزرگ ابتلاء یافته که پسماند و زباله می‌باشد متأسفانه جنگل، اراضی کشاورزی، کوه‌ها و حتی ساحل دریای خزر و رودخانه مملو از زباله شده که علاوه بر بیماری‌های گوناگون آینده منطقه را نیز جدا مورد تهدید قرار داده است.
دولت با درک این مطلب و توجه به اینکه بودجه ریالی پاسخگو نیست تقاضای نجات ۳ استان ساحلی شمال از طریق صندوق توسعه ملی را نمودند به خصوص شخص جناب آقای نوبخت ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه و محاسبات پیگیری از طریق مختلف داشته است تا به محضر مبارک حضرتعالی انعکاس یابد. د امید و استدعای مردم شمال این است که با بذل توجه و بزرگواری نسبت به اختصاص از محل صندوق اوامر مطاع صادر فرمایند.
والامرالیکم والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
گفتنی است این نامه به امضای محمد دامادی، یوسفیان ملا، یوسف‌نژاد، نجفی، شریعت نژاد، نیاز آذری، احمدی لاشکی، اسماعیلی، رضیان، ادیانی‌راد، شاعری، نانواکناری، هزارجریبی، تربتی‌نژاد، نورقلی‌پور، کوسه غراوی، ابراهیمی، طیار، قر‌ه‌خانی، افتخاری، جعفرزاده، کوچکی‌نژاد، حسنی جویباری، جمالی سوسفی، خسته‌بند، لاهوتی، شکری، قربانی، داداشی، عباسی، دلخوش و نیکفر نمایندگان استان‌های مازندران، گلستان و گیلان رسیده است.

سیدمناف هاشمی در جلسه شورای معادن استان:
معادن «صدف کوهی» و «ید» اختصاص به گلستان دارد
سید مناف هاشمی در اولین جلسه شورای معادن استان گلستان با اشاره به اینکه برخی معادن همچون صدف کوهی و ید تنها در استان گلستان وجود دارند، اظهار کرد: معادن استان به عنوان ظرفیت‌هایی طبیعی هستند که باید با توجه به نگاه‌های محیط زیستی از آن در راستای توسعه گلستان بهره‌برداری کرد.
وی تصریح کرد: شورای معادن استانی در راستای اجرای ماده 43 قانون برنامه ششم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی صورت گرفته است و برخی اختیارات شورای معادن کشور را به استان‌ها تفویض کرده است.
لازم به ذکر است از عمده‌ترین موضوعاتی که به شورای استانی معادن تفویض شده می‌توان به ابقا و تمدید پروانه اکتشافی ابطالی، بررسی و موافقت با بخشودگی مبلغ مربوط به تبصره سه ماده 6 قانون معادن، موافقت با توقف عملیات بهره‌برداری، انتزاع معدن از ید بهره‌بردار و ... اشاره کرد.همچنین در این جلسه که دبیری آن بر عهده سازمان صنعت معدن و تجارت استان است، مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گزارشی از تنوع مواد معدنی در حال بهره‌برداری در استان ارائه کرد و افزود: در عرصه معادن زغال سنگ 16 فقره پروانه بهره‌برداری در استان فعال است و اشتغال 750 نفر را به صورت مستقیم تامین کرده است.
حسینقلی قوانلو اظهار کرد: معادن ید استان در دو شهرستان آق‌قلا و گنبدکاووس تمرکز دارند که تاکنون سه پروانه بهره‌برداری و 12 پروانه اکتشاف صادر شده و این معادن با اشتغال 360 نفر، در 11 ماهه سالجاری 350 تن تولیدات داشته‌اند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی