جستجو

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان عنوان کرد 
 
گیلان، هشتمین استان در بهره‌مندی  از سامانه تدارکات الکترونیکی
 
 
 

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان گفت:گیلان استان هشتم در بهره‌مندی از سامانه تدارکات الکترونیکی است و این توانمندی را دارد که جایگاه‌های ممتاز را از آن خود کند.
به گزارش ایسنا منطقه گیلان،دکتر فرهاد دلق‌پوش،در همایش توجیهی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت که در سالن اجتماعات بانک ملی استان برگزار شد،گفت:برای پیوستن به سامان تجارت جهانی ضروری است که خود را به تکنولوژی و ابزار روز دنیا مجهز کنیم و این سامانه از ابزاری است که بخش تجارت گیلان را متحول می‌کند. وی با اشاره به اینکه اینترنت تحول چشمگیری در دنیای اقتصاد دنیا ایجاد کرده است و در کل بدون اینترنت و سامانه های الکترونیکی نمی‌توان با بازارهای دنیا رقابت کرد،افزود:تدارکات الکترونیکی منجر به خرید و فروش در تسهیل کالا در سازمان های تجاری و دولتی می‌شود . دلق پوش خاطرنشان کرد:گیلان رتبه هشتم را در تدارکات الکترونیکی به خود اختصاص داده است و با توجه به ظرفیت استان باید جایگاه ممتاز را در این خصوص بدست آوریم. وی ادامه داد:گیلان استانی گردشگرپذیر است و برای رونق اقتصادی بخش گردشگری حتما باید به سامانه الکترونیکی مجهز شویم. دلق پوش با اشاره به اینکه گیلان از زیر ساخت‌های خوبی در بخش ریلی،دریایی،زمینی و غیره برخوردار است،گفت:باید به بحث تجارت الکترونیکی و سامانه الکترونیکی در گیلان خوب پرداخته شود . رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان افزود:توانسته‌ایم با اجرای این امر در فرایند خرید، 48 درصد کاهش هزینه را شاهد باشیم. وی با بیان اینکه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت سواستفاده های برخی از اجزا را کم می‌‌کند،خاطر نشان کرد:این سامانه کار دستگاه‌های نظارتی را نیز راحت‌تر کرده است. دلق پوش با اشاره به اینکه این سامانه بهبود مدیریت مالی به ویژه برای متولیان بودجه را منجر می شود،افزود:توسعه کاربرد ایران کد و امضای الکترونیکی باید به نحو احسن در کالاها استفاده کنیم و با این عوامل کالای ایرانی را به طور مشخص به دنیا معرفی کنیم . وی گفت:حوزه اقتصاد و تجارت حرف اول را در دنیا می‌زند و برای حضور در دنیای رقابت و سازنده باید ساز و کار لازم را فراهم کنیم و سامانه تدارکات الکترونیکی یکی از این ساز و کارها است . دلق پوش با بیان اینکه بیشترین حجم معاملات را دولت انجام می‌‌دهد و در اجرای اصل
44 کارهای خوبی انجام نشده است،گفت:باید خود را به تکنولوژی و ابرارهای روز مجهز کنیم و گیلان باید رتبه ممتازی را در این بخش کسب کند. وی خاطر نشان کرد:از مسئولین گفته تا خود تولید کنندگان در جامعه مصرف‌کننده کالاها هستند و باید طوری کار و تولید کنیم که خود نیز آن را مصرف می‌کنیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی