جستجو

 
 
اخبار 
 
 
 

مدیرکل بنیاد مسکن خبرداد:
موافقت بانک‌های گلستان با آسان‌سازی پرداخت
وام مسکن روستایی

محمدتقی زمانی نژاد اظهار کرد: این تصمیم از سوی مدیران بانک‌های عامل استان در نشست اخیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گلستان به ریاست استاندار و با تاکید بر شتاب دادن در مقاوم سازی واحدهای مسکونی غیرمقاوم اتخاذ شد.
وی گفت: طبق مصوبه مقرر شده برای مساعدت با متقاضیان در شهرستان‎های گنبدکاووس، بندرترکمن، گمیشان، آق قلا، مراوه تپه و مددجویان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی تسهیلات مسکن روستایی با یک ضامن بازاری دارای جواز کسب یا یک ضامن کشاورز دارای دفترچه کشاورزی یا دامداری پرداخت شود. وی اضافه کرد: در سایر مناطق استان هم معرفی یک ضامن کارمند بدون الزام به نامه کسر از حقوق به همراه یک ضامن بازاری دارای جواز کسب و یا کشاورز دارای دفترچه کشاورزی یا دامداری ضروری است. زمانی نژاد با بیان اینکه وام ساخت مسکن روستایی علاوه بر روستاها به ساکنان شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر نیز پرداخت می شود، گفت: در گذشته پرداخت این تسهیلات از سوی برخی بانک‌ها با دو ضامن کارمند رسمی با نامه کسر از حقوق انجام می شد که مشکلاتی را برای متقاضیان ایجاد کرده بود. وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به شیوه جدید دریافت ضامن برای ساخت واحدهای مسکونی روستایی و اعلام آمادگی بانک‌های عامل، شاهد رونق روند مقاوم سازی واحدهای غیرمقاوم و ساخت واحدهای مسکونی جدید در روستاهای استان و شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر جمعیت باشیم.

رئیس کل دادگستری گلستان:
30 محكوم قضايي گلستان
به جاي زندان
3 هزار و 400 درخت مي‌كارند
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: محکومان
30 پرونده در شهرستان گالیکش به جای رفتن به زندان، 3 هزار و 410 نهال می‌کارند.
هادی هاشمیان با بیان اینکه گالیکش پیشرو در صدور آرای جایگزین حبس در استان است، اظهار کرد: این نهال‌ها باید در عرصه‌های منابع طبیعی، حاشیه جاده‌ها، شهرداری‌ها و مدارس کاشته شود. وی تصریح کرد: اجرای آرای این افراد از ابتدای اسفند آغاز شده است و قرار است تا آخر این ماه همه آرای جایگزین حبس این شهرستان اجرا شود. رئیس کل دادگستری گلستان گفت: بیشتر این پرونده‌ها مربوط به تصادف است که در بخش عمومی جرم، محکومان به جای زندان، به کاشت درخت محکوم شده‌اند.
هاشمیان خاطرنشان کرد: قضات استان از ابتدای امسال تاکنون 3 هزار و 254 رای جایگزین زندان صادر کرده‌اند که بیشترشان مربوط به کاشت درخت است. وی افزود: این آرا برای کسانی که جرایم سبک غیرعمد مرتکب شده‌اند و سابقه کیفری ندارند، صادر می‌شود. گلستان از استان‌های پیشرو در صدور آرای جایگزین حبس است.

مدیرکل منابع طبیعی گلستان:
وضعیت سرانه فضای سبز
در شهرهای گلستان مناسب نیست
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: با وجود اینکه گلستان یک استان شمالی است، شهرها از نظر سرانه فضای سبز در وضعیت خوبی نیستند.
ابوطالب قزلسفلو اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور ما یک کشور خشک و نیمه خشک است، لذا در زمینه سرانه فضای سبز و جنگل نیاز به انجام کارهای بیشتری دارد. وی بیان کرد: برای حفظ وضعیت فعلی، حداقل باید متناسب با رشد سالانه جمعیت بتوانیم میزان سطح فضای سبز در شهرها و روستاها را افزایش دهیم و توسعه جنگل را داشته باشد. مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره به مطلوب نبودن سرانه فضای سبز در شهرهای گلستان، افزود: از شهرداری ها و دهیاری های استان می‌خواهیم که از فرصت باقیمانده تا پایان سال استفاده کرده و نسبت به افزایش سرانه فضای سبز اقدام کنند. قزلسفلو با اشاره به اینکه اولویت توسعه استان کشاورزی و گردشگری است، گفت: در این راستا پتانسیل گردشگری بیشتر است زیرا سطح اراضی ما ثابت است و با محدودیت منابع آبی هم مواجه هستیم. وی ادامه داد: برای اینکه از پتانسیل گردشگری بیشتر استفاده کنیم، در کنار استفاده از ظرفیت‌ها، باید استان را سرسبز تر کنیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی