جستجو

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خبر داد: 
 
آمادگی ادارات اجرایی برای وصول مطالبات دارای اسناد لازم الاجرا
 
 
 

محمد حسن بهادر اظهار داشت تا پایان بهمن ماه امسال به 58 هزار و 593 پرونده شبه قضایی در این اداره کل و 26 واحد ثبتی سراسر استان رسیدگی شده است.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک گفت: رسیدگی و صدور رای برای بیش از 41 هزار پرونده قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی و 6 هزار و 300 پرونده در اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و بیش از 7 هزار پرونده اجرایی از عمده اقدامات اداره کل متبوعش در راستای قضازدایی و سایر تکالیف قانونی در برنامه های پنج ساله و اهداف بلند مدت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بوده است.
بهادر خاطر نشان کرد در این مدت نیز 363 میلیارد و 15 میلیون و 30 هزار و 129تومان از مطالبات و معوقات بانکها را وصول کردیم که نسبت به مشابه سال قبل 61 درصد رشد داشته و از میزان معوقات وصول شده بیشتر از 174 میلیارد تومان مرتبط با بانک های دولتی و 188 میلیارد آن نیز با تقاضای بانکها و موسسات مالی و اعتباری خصوصی بوده که از این حیث استان مازندران رتبه دوم کشور را بخود اختصاص داده است.
وی از مختومه شدن 2 هزارو 692 پرونده اجرایی تا پایان بهمن سال جاری خبرداد و تصریح کرد تشکیل بیش از 1 هزار و 300 پرونده چک بلامحل و 540 پرونده مهریه و اسناد تعهدی و 4 هزار و 800 پرونده برای اسناد رهنی و قراردادهای داخلی بانکها از دیگر اقدامات دوایر اجرای اسناد رسمی این اداره کل در راستای تکالیف قانونی بوده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک در ادامه گفت فرآیند اجرای اسناد رسمی در ادارات ثبت از حیث هزینه و زمان به مراتب کمتر و سهل الوصول تر خواهد بود و در پایان از آمادگی ادارات اجرایی برای وصول طلب مردم که دارای اسناد لازم الاجرا باشد خبرداد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی