جستجو

مدیرکل منابع طبیعی گیلان عنوان کرد 
 
رفع تداخلات اراضی ملی و کشاورزی، وظیفه ای مهم و قانونی
 
 
 

کمیسیون رفع تداخلات استان گیلان از ابتدا تا کنون 15 پلاک از 11 شهرستان در مجموع به مساحت 8019/64 هکتار را بررسی و تعیین تکلیف کرده است .
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: مهمترین اهداف رفع تداخلات اراضی، کاهش پرونده های قضایی، احقاق حقوق متقابل دولت و مردم، تثبیت مالکیتها،اجرای پروژه کاداستر اراضی ملی، دولتی و کشاورزی است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان ، دکتر محسن یوسف پور افزود: همچنین به منظور حل و فصل و به حداقل رساندن اختلاف پلاک های مختلف در شهرستانها،اولویت نخست با پلاک هایی است که بیشترین شکایت را در محاکم قضایی دارند و در مرحله اول این مسائل در کارگروه های شهرستانی مورد بررسی قرار می گیرد و پس از انجام اقدام کارشناسی برای گرفتن تصمیم نهایی به کمیسیون استان ارسال می شود.
در ادامه مهندس سهیل توکلی ، معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان نیز به اهمیت حد و مرز ثبتی پلاکها در فرآیند رفع تداخلات اشاره و تصریح کرد: حدود ثبتی پلاکها با استفاده از صورت مجالس تحدید حدود و نقشه های ثبتی موجود در ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستانها، مجددا" با طبیعت تطبیق و در نهایت حدود ثبتی تعیین می شود .
وی اظهار داشت : به یقین با اقدام های انجام شده در این استان و کاداستر اراضی ملی، دولتی و همچنین اراضی کشاورزی، برای صدور اسناد با مشکلات بسیار کمتری نسبت به قبل مواجه خواهیم شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی