جستجو

در نمایشگاه صنعت گردشگری قطر
 
سرخ‌رود به عنوان شهر نمونه گردشگری مازندران معرفی می‌شود
 
 
 

شهردار سرخ‌رود گفت: سرخ‌رود به عنوان شهر نمونه گردشگری مازندران در نمایشگاه صنعت گردشگری
قطر معرفی می‌شود.
سید محمدمهدی موسوی‌نژاد اظهار کرد: اجرای موفق و ارائه خدمات مطلوب به مسافران در طرح ساماندهی سواحل و اخذ نمره قبولی از سوی بازرسان وزارت کشور و همچنین تقدیر استاندار و معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران نشان از عزم و اراده مدیریت شهری سرخ‌رود در توجه به ساحل دارد.
وی ادامه داد: شهرداری سرخ‌رود به عنوان سرآمد شهرداری‌های مازندران در بهره‌مندی از فناوری روز با جمع‌آوری و پاکسازی سواحل با استفاده از دستگاه ساحل‌روب به عنوان ساحلی زیبا مورد توجه مسافران است.
شهردار سرخ‌رود مهم‌ترین مشکل در بحث مدیریت سواحل را عدم تثبیت مالکیت عنوان کرد و افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر سرخ‌رود یک سایت گردشگری مناسب در شمال‌شرقی رودخانه شهر سرخ‌رود واقع در نبش ساحل در نظر گرفته و برای واگذاری آماده شده که طی جلسات متعدد در حال بررسی صلاحیت و توانمندی سرمایه‌گذاران فعال در این بخش است. موسوی‌نژاد از شهر سرخ‌رود به عنوان یک شهر موفق در جذب سرمایه‌گذاران نام برد و گفت: حضور گسترده بخش خصوصی و احداث فضای اقامتی و تفریحی از سوی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در شهر سرخ‌رود به نسبت سایر شهرهای ساحلی منحصر‌به‌فرد بوده و مسافران با توجه به تحول عمومی در ساختار فضای شهری سرخ رود بر این مهم صحه گذاشته‌اند. شهردار سرخ‌رود تصریح کرد: سرخ‌رود به عنوان شهر پایلوت در مازندران با توجه به عملکرد مناسب مدیریت شهری در حوزه ایجاد و تامین زیرساخت مناسب توانسته است آرامش و اعتماد بخش خصوصی برای مشارکت و سرمایه‌گذاری
 را تامین و تضمین کند.
موسوی‌نژاد با اشاره به بلاتکلیفی سرمایه‌گذاران و درگیری در بروکراسی اداری در مراجعه به چندین اداره کل متولی حوزه دریا برای دریافت مجوزهای مربوطه ادامه داد: برای توسعه مشارکت بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذار باید به‌ صورت کمیته‌ای و ستادی با حضور دستگاه‌های متولی و مجری طرح‌ها مطرح و تصمیم‌گیری صورت گیرد.
وی اظهار کرد: در غیر این صورت هیچ تضمینی برای اجرای موفق طرح‌های گردشگری و توریستی نیست.
موسوی‌نژاد عنوان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی استانداری مازندران، شهر سرخ‌رود به همراه چند شهر دیگر مازندران به عنوان شهری نمونه در حوزه گردشگری با توجه به بایر بودن 30 درصد اراضی ساحلی به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری مازندران در نمایشگاه بین‌المللی صنعت گردشگری قطر به‌زودی معرفی می‌شود.
شهردار سرخ‌رود از مطالعه و برنامه‌ریزی برای سه کیلومتر ساحل شهری به عنوان منطقه نمونه گردشگری «ساحل سبز» خبر داد و گفت: با توجه به تکمیل شدن نزدیک‌ به 80 درصدی این طرح، مطالعات موضوع فوق در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح می‌شود.وی در پایان خاطرنشان کرد: روکش محورهای اصلی شهر نیز در سال‌های گذشته به خوبی انجام گرفت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی