جستجو

ربیع فلاح جلودار  در دیدار با استاندار ناحیه مارکه ایتالیا در بابلسر  تاکید کرد 
 
گشایش دروازه‌های اروپا
به روی مازندران
 
 
 

چری شولی ' استاندار ناحیه ' مارکه ' ایتالیا در راس یک هیات تجاری 50 نفره به استان مازندران سفر کرد.
دبیر شورای اطلاع رسانی مازندران گفت که در این سفر مدیران 43 شرکت تولیدی ، صنعتی ، کشاورزی ، گردشگری و تجاری استاندار مارکه را همراهی می کنند.
احمد مظفری افزود : این هیات تجاری را یکی از مدیران بانک های خصوصی استان مارکه ایتالیا هم همراهی می کند.
وی دیدار با استاندار مازندران ، نشست با فعالان تجاری و اقتصادی اتاق بازرگانی و بازدید از شش واحد تولیدی و صنعتی را از برنامه های سفر سه روزه استاندار مارکه ایتالیا به مازندران اعلام کرد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری مازندران امضاء یاداشت تفاهم همکاری های دو جانبه میان مازندران و استان مارکه ایتالیا، برقراری خواهرخواندگی بین شهر ساری مرکز مازندران و شهر آنکونا مرکز ناحیه مارکه را از مهم ترین اهداف پیش بینی شده برای این سفر اعلام کرد.
پسابرجام فرصت مناسبی برای ارتباط سازنده ایران با اروپاست
استاندارمازندران گفت : پسابرجام فرصت مناسبی را برای برقراری ارتباطات سازنده و مثبت بین جمهوری اسلامی ایران وکشورهای اروپایی از جمله ایتالیا فراهم کرده است.
ربیع فلاح جلودار  در دیدار با استاندار ناحیه مارکه ایتالیا در بابلسر افزود : ایتالیا یکی از شرکای مهم ایران است و ارتباط مناسب دو جانبه می تواند زمینه ساز روابط تجاری و اقتصادی بین استان های دو کشور شود. وی اضافه کرد : در سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به ایتالیا نقشه راه توسعه همکاری های دو جانبه تهیه شد و ما براساس این نقشه راه می توانیم ارتباطات استانی را گسترش دهیم. نماینده عالی دولت در مازندران گفت : این استان با داشتن سه میلیون و 200 هزار نفر جمعیت، برخورداری از فرودگاه بین المللی، سه هزار واحد تولیدی و صنعتی کوچک بزرگ به خصوص در حوزه تامین صنایع غذایی و محصولات کشاورزی، جایگاه خوبی درکشور دارد. ربیع فلاح برهمکاری مازندران با ناحیه مارکه ایتالیا درزمینه تبادل دانشجو، طرح‌های تحقیقاتی پژوهشی، آموزش، محیط زیست و تجهیزات پزشکی تاکید کرد.
وی اضافه کرد : مازندران قابلیت های خوبی در عرصه مختلف صنعتی، کشاورزی و گردشگری برای سرمایه گذاری خارجی دارد و استان نیز از تمام برنامه های سرمایه گذاران خارجی در چارچوب قانون حمایت می کند.
وی افزود : با ایجاد پنجره واحد صنعتی، کشاورزی و گردشگری بستر لازم برای سرمایه گذاری خارجی فراهم شده است و قوانین خوبی نیز برای حمایت از سرمایه گذاران در کشور تدوین شده است. استاندارناحیه مارکه ایتالیا نیز در این دیدار گفت : دو استان مارکه و مازندران قابلیت های زیادی در حوزه‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری برای همکاری دو جانبه دارند. چری شولی افزود : ما در مارکه در تولید محصولات با کیفیت کشاورزی همانند مازندران تجربیات خوبی برخورداریم که می توانیم با تبادل تجربیات دو طرف در ارتقاء سطح کمی و کیفی این محصولات کمک کار باشیم. استاندارناحیه مارکه ایتالیا اظهارداشت : ما با گسترش روابط دو جانبه بین دو استانی با قابلیت های مشابه استقبال می کنیم و گروه های اقتصادی مارکه آماده هرگونه مبادلات تجاری دو جانبه هستند. شولی با اشاره به طرح خواهرخواندگی بین آنکونا مرکز مارکه و شهر ساری مرکز مازندران، این تفاهمنامه را دروازه گسترش روابط دو جانبه اقتصادی و فرهنگی دانست.
وی افزود : علاقه مندی زیادی برای گسترش روابط دو جانبه بین مارکه و مازندران وجود دارد و تعمیق این روابط نیاز به آشنایی از قابلیت های اقتصادی و تجاری دو جانبه دارد.
چری شولی استاندارمارکه از ربیع فلاح جلودار همتای خود در مازندران برای سفر به استانش مارکه ایتالیا دعوت کرد.
مارکه (به ایتالیایی: Marche) یکی از 20 ناحیه ایتالیا با مساحت 9 هزار و 336 کیلومتر مربع است که در مرکز این کشور قرار دارد و به صورت خود مختار با نوع حکومت جمهوری اداره می شود. این ناحیه از سمت شمال و شمال غرب با ناحیه امیلیا - رومانیا و جمهوری سن مارینو ، از سمت غرب با ناحیه اومبریا ، از جنوب با آبروتزو و لاتزیو و از شرق با دریای آدریاتیک هم مرز است. بر اساس آمار این ناحیه ایتالیا افزون بر یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و بیش از 150 هزار شرکت کوچک و متوسط تولیدی و صنعتی در حوزه کشاورزی، صنایع، گردشگری در آن فعالیت دارند. درآمد این استان در سال از محل صادرات حدود 30 میلیارد دلار برآورد شده است. کشور ایتالیا از 20 ناحیه، 110 استان و افزون بر هشت هزار و 100 شهر تشکیل شد که جمعیت افزون بر 60 میلیون نفر دارد و پنجمین کشور پرجمعیت اروپاست و در زمره هشت کشور صنعتی جهان قرار دارد.
هیات 50 نفره اقتصادی مارکه ایتالیا عصر چهارشنبه گذشته به سرپرستی استاندار این ناحیه به مازندران سفر کردند . دیدار با استاندار، نشست با فعالان اقتصادی، بازدید از تعدادی واحدهای تولیدی و صنعتی و بندرامیرآباد بهشهر و امضاء تفاهمنامه خواهرخواندگی بین آنکونا و ساری از برنامه های سه روزه این هیات خارجی اعلام شد. با امضای برجام این دوازدهمین هیات خارجی است که به مازندران سفر می کنند.
در دولت تدبیر و امید افزون بر 400 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در مازندران جذب شد.
تاکید استاندار مارکه ایتالیا در توسعه همکاری های علمی با مازندران
استاندار مارکه ایتالیا در بازدید از توانمندی های کشاورزی مازندران بر توسعه و تسهیل در صادرات محصولات کشاورزی و همکاری های علمی مشترک تاکید کرد.
استاندار مارکه ایتالیا در بازدید از گلخانه مدرن تولید گل انتوریوم استان مازندران اظهار کرد: رشد فناوری های مکانیزه بخش کشاورزی مازندران مثبت و قابل قبول است.
وی تصریح کرد:  توسعه و تسهیل در صادرات محصولات کشاورزی و همکاری های علمی مشترک ایران و ایتالیا بسیار مهم و ضروری است.
استاندار مارکه ایتالیا در بازدید از توانمندی های کشاورزی مازندران بر توسعه و تسهیل در صادرات محصولات کشاورزی و همکاری های علمی مشترک تاکید کرد.
استاندار مارکه ایتالیا که در راس هیاتی 50 نفره به استان مازندران سفر کرده است، امروز در گلخانه مدرن تولید گل آنتریوم و کارخانه لبنیات کاله آمل بازدید کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی